100 Bin Kripto Para Yatırımcısına Vergi Uyarısı Mektubu

ABD İç Gelir Servisi (IRS), 10.000’den fazla kripto para yatırımcısına yatırımlarının üzerini örtmeleri sebebiyle ceza alabilecekleri mevzusunda uyarı mektubu gönderdi. Kurum tarafınca, Cuma günü, meydana getirilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

IRS potansiyel olarak gelir bildirmeme durumunda olan vergi mükelleflerine ve kripto para birimi işlemlerinden vergi ödememesi olası kişilere mektup göndermeye başladı.

IRS, vergi mükelleflerinin isimlerini “devam eden çeşitli IRS uyum emek harcamaları” ile ulaştığını deklare etti. IRS komisyoneri Charles Rettig Cuma günü yapmış olduğu açıklamada şunları kaydetti:

Vergi mükelleflerinin vergi beyannamelerini gözden geçirmeleri ve gönderdiğimiz bu mektupları ciddiye almaları gerekiyor.

Kurum tarafınca gönderimine geçtiğimiz hafta başlanan mektuplar, IRS’nin dijital döviz işlemlerinde vergi kaçakçılığını önlemeye yönelik girişimlerinden birini temsil ediyor. Kripto paraların gittikçe popülerleşmesiyle IRS’in kripto para gelirlerini vergilendirmekte zorlandığı biliniyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.