18 Haziran Yaklaşıyor: Kanada Kraliyet Bankası’ndan Facebook’un Kripto Para Birimine İlişkin Açıklama

Global yatırım bankası RBC Capital Markets, Feysbuk’un yaklaşmakta olan kripto projesinin firmanın tarihinde mühim bir dönüm noktası olacağına inandığını belirtti.

Feysbuk’un Kripto Para Biriminin White Paper’ı 18 Haziran’da Yayınlanacak

RBC Capital analistleri Mark Mahaney ve Zachary Schwartzman tarafınca yatırımcılara sunulan raporda Feysbuk’un 18 Haziran’da white paper’ı yayınlanacak olan stabil kripto para birimi Libra’nın şirket tarihinin en mühim gelişmelerinden biri olabileceği iddia edildi.

Kanada Kraliyet Bankası’na (RBC) bağlı olarak faaliyetlerini yürüten RBC Capital, toplumsal medya devi Feysbuk’un kripto para birimi projesinin firmanın sorumluluklarını ve gelir akşını arttıracağını belirtti.

RBC Capital Feysbuk’un kripto para birimini üç alanda işlerini kolaylaştırmak için kullanacağını öngörüyor: uygulamalar, oyun içi ödemeler ve alışveriş. Ek olarak CNBC, bu ayın başlarında Feysbuk’un çalışanlarının maaşlarının bir kısmını kendi kripto para birimi üstünden almasına izin vereceğini bildirmişti.

İlk olarak 2018’in sonlarında Bloomberg tarafınca duyurulan, Feysbuk’un yaklaşan istikrarlı kripto para birimi, şimdiye kadar kripto para topluluğunda tartışılan en mühim konulardan biriydi. 18 Haziran’da white paper’ı yayımlanacak Feysbuk’un kripto para biriminin gelecek yıl içinde kullanıma sunulması umut ediliyor.

Visa, Mastercard, PayPal ve Uber‘dan Feysbuk Hamlesi

Günün erken saatlerinde Financial Times, Feysbuk’un Standard Chartered Bank’ın Halkla İlişkiler Başkanı Ed Bowles’u kripto para projesi için işe aldığını bildirdi. Dün ise  Wall Street Journal, Feysbuk’un kripto projesinin Visa, Mastercard, PayPal ve Uber benzer biçimde dünya devlerinden milyonlarca dolarlık yatırım aldığını açıklamıştı.

Türk kripto para topluluğuna en iyi şekilde hizmet sunabilmek için bir tek en mühim gelişimleri size bildirmeyi amaç ediniyoruz. Bizi toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyebilirsiniz. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.