1Broker geri ödemeleri yapacak olduğunu açıkladı

1Broker’dan meydana getirilen resmi açıklamada platform yönetiminin yatırımcı kişilere geri ödemelerini 8 Ekim 2018 zamanı itibari ile hayata geçirmeye başlamış olacak oldukları bilgisi paylaşıldı. Marshall Adaları merkezli ve tamamen güvenilir olarak görülmesine karşın dünyada birçok ülkeden yatırımcıların etken kullandığı platformun FBI ve SEC’in belirli nedenler dolayısı ile el koyması sonrasında yatırımcılara ödemelerini yapmış olup yapmayacak olduğu mevzusu merak edilir hale gelmişti.

İçeride binlerce dolar parası kalan yatırımcılar, paralarının kurtarılıp kurtarılamayacak bulunduğunun kendilerine açıklanması icap ettiğini belirtmiş, hatta gerekirse FBI ve SEC’in bu mevzuda devreye giren kurumlar olarak geri ödemelerin durumu mevzusunda kendilerine izahat yapmasını talep etmişlerdi.

Geri ödenecek milyonlar var

Geri ödeme yapılacak olan binlerce değişik kullanıcının milyonlarca dolarlık alacağının iyi mi ödeneceği ve iyi mi bu paraların aktarılacak olduğu mevzusunda ise informasyon yok. FBI ve SEC’in el koyması sonrasında dava sürecine başlamış olan 1Broker bu dava sürecine bakılırsa hareket edecek ve bu süreçte olabildiğince fazla yatırımcıları korumaya çalışacak. 1Broker’ı artık kullanmak mümkün değil ve salt okunması mümkün sürüm haricinde hesaba erişmek tamamen SEC ve FBI tarafınca kapatılmış durumda.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.