2014’te Bitcoin’in 3 Yıl İçerisinde 10 Bin Dolara Ulaşacağını Bilen Milyarder’den Yeni Tahmin

Milyarder yatırımcı ve girişim kapitalisti Tim Draper, 2014 senesinde yapmış olduğu Bitcoin tahmininde  önde gelen kripto para biriminin 3 yıl içinde 10 bin dolara ulaşacağını öngörmüştü. Draper’ın öngördüğü suretiyle 3 yıl sonrasında Bitcoin 2017 senesinde 20 bin dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti.  Önde gelen girişim sermayesi yatırımcısı şu anda ise Bitcoin’in 2022 senesinde 250.000 dolarlık değerlenmeye ulaşacağını iddia ediyor.

2020 Blok Ödülü Yarılanması

Bitcoin’in bu yılı 8.500 dolarla kapatacağına inandığını dile getiren Tim Draper, 2022’de yada 2023 yılının ilk çeyreğinde ise Bitcoin’in 250 bin dolardan işlem göreceğinden oldukça güvenilir.

Tim Draper’ın 250 bin dolarlık tahmininin en ilgi çekici kısmı ise Bitcoin blok ödülü yarılanması beklentilerine dayanmaması. Tim Draper, 250 bin dolarlık fiyat tahmininin Bitcoin blok ödülü yarılanmasıyla hiçbir alakası ilişkilendirilmemesi icap ettiğini korumak için çaba sarfediyor. Milyarder yatırımcıya bakılırsa Bitcoin, gelecek yıllarda önde gelen para birimlerinden biri olacak ve %5’lik pazar payına ulaşacak.

“Bitcoin’in Potansiyelinin Farkına Varacaklar”

Kendisinin Bitcoin ve akıllı sözleşmelere dayanan merkezsiz bir dünyaya doğru gittiğini belirten Draper oldukca kısa bir süre içinde hükümetlerin ve medyanın da Bitcoin’in potansiyelinin farkına varacağını düşünüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.