2019’da Bitcoin İçin Kritik Öneme Sahip 3 Tarih

Bitcoin’i gelecek günlerde hangi gelişmeler bekliyor? Bilinmiş olduğu suretiyle kripto para piyasasında yatırımcılar ilgilendikleri projenin haberlerini oldukca yakından takip ediyor. Bu haberler Bitcoin’in ve kripto para piyasasının gidişatını direkt etkileyebiliyor. İşte gelecek günlerde Bitcoin için tehlikeli sonuç öneme haiz 3 tarih:

 23 Eylül 2019:  Bakkt’ın Fizyolojik Vadeli İşlem Sözleşmeleri

New York Borsası’nın ana şirketi ICE’nin geliştirdiği kripto para platformu Bakkt 23 Eylül’de fizyolojik Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini kullanıma sunacak. Bir yılı aşkın süredir kripto para yatırımcıları Bakkt’ın fizyolojik Bitcoin vadelilerini piyasaya sürmesini merakla bekliyordu. Toplulukt Bakkt’ın kripto para piyasasına giriş meydana getiren kurumsal yatırımcıların sayısını arttıracağını düşünüyor.

13-18 Ekim 2019: SEC’in Bitcoin ETF Sonucu

Eylül ayının peşinden Ekim’de de Bitcoin için oldukca tehlikeli sonuç bir gelişme daha bekliyor. Eylül ayında dünyanın ilk fizyolojik Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin piyasaya sürülmesinin peşinden 13-18 Ekim tarihlerinde ise SEC, VanEck/SolidX ve Bitwise şirketlerinin yapmış olduğu iki Bitcoin ETF (Borsa Yatırım Fonu) başvurularına ilişkin nihai kararını verecek. SEC 13 Ekin’de Bitwise, 18 Ekim’de ise VanEck/SolidX ETF’lerine ilişkin kati kararını vermek zorunda.

28 Ekim 2019: Mt. Gox Rehabilitasyon Planı

Bir zamanların en büyük ve en popüler kripto para borsası Mt. Gox’un hack’lenmesiyle kullanıcılara ilişkin 850 binden fazla Bitcoin kaybolmuştu. Söz mevzusu siber saldırının tesirleri hala devam ediyor. Fakat sürecin 28 Ekim’de nihayet son bulması umut ediliyor. Mt. Gox’un başına atanana kayyım Nobuaki Kobayashi 28 Ekim’de siber hücum sonrası istismar edilen 24 bin alacaklı için geri ödemelerin zamanlamasının detaylı planını sunacak.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.