2020 Ethereum (ETH) Yorumları

Ethereum, Bitcoin’den sonrasında piyasa kıymeti açısından en büyük ikinci kripto para birimidir. Akıllı sözleşme işlevine haiz, merkezi olmayan bir açık kaynaklı blok zinciridir. Ether (ETH), Ethereum madencileri tarafınca blok zincirine blokları güvence altına almak ve eklemek için meydana getirilen hesaplamalar amacıyla bir ödül olarak üretilen kripto para birimidir. Ethereum, piyasa değerine gore ilk 100 kripto para biriminin içinden birçok kripto para birimi ve token için platform görevi görmektedir. Son zamanlarda Ethereum bilhassa DeFi ile birlikte daha fazlaca ön plana çıkmaya adım atmıştır.

Ethereum, merkezi olmayan çoğaltılmış bir sanal makine olarak ifade edebileceğimiz Ethereum Sanal Makine (EVM) sağlar. Sanal makinenin komut seti, Bitcoin şeklinde diğerlerinin aksine, Turing-complete’tir. ETH’de ödenecek “Gas”, dahili işlem fiyatlandırma mekanizmasıdır ve işlem spam’ını azaltmak ve ağdaki kaynakları tahsis etmek için kullanılır.

Ethereum, bir kripto para birimi araştırmacısı ve programcısı olan Vitalik Buterin tarafınca 2013’ün sonlarında ortaya çıkarıldı. Geliştirme, Temmuz ve Ağustos 2014 içinde gerçekleşen çevrimiçi bir kitle satışı tarafınca finanse edildi. Sistem hemen sonra 30 Temmuz 2015’te 72 milyon token olarak basıldı. Bu, Nisan 2020’deki toplam dolaşımdaki arzın ortalama yüzde 65’ini oluşturuyordu.

Ethereum’un Avantajları ve Sundukları Nedir?

Ethereum günümüzde dünyaya ve finans sistemine birçok avantaj sunmaktadır. Gelin bunlara beraber bakalım:

Hepimiz için bankacılık

Her insanın finansal hizmetlere erişimi yoktur. Sadece Ethereum’a ve onun borç verme, ödünç alma ve tutum ürünlerine erişmek için ihtiyacınız olan tek şey bir web bağlantısıdır.

Daha hususi bir web

Bir Ethereum uygulamasını kullanmak için tüm kişisel bilgilerinizi vermenize gerek kalmamıştır. Ethereum, gözetime değil değere dayalı bir iktisat inşa etmektedir.

Eşler arası bir ağ

Ethereum, direkt başka biriyle para transferi yada antak kalma yapmanıza izin verir. Aracı şirketlerden geçmenize gerek kalmamıştır.

Sansüre dayanıklı

Hiçbir hükümet yada firmanın Ethereum üstünde kontrolü yoktur. Bu merkeziyetsizlik, herhangi birinin Ethereum’da ödeme almanızı yada hizmetleri kullanmanızı engellemesini neredeyse olanaksız hale getirmektedir.

Tecim garantileri

Ethereum daha seviyeli bir oyun alanı yaratır. Müşteriler, fonların yalnızca kararlaştırılanları sağlarsanız el değiştireceğine dair güvenli ve yerleşik bir garantiye haizdir. İş yapmak için büyük bir şirket nüfuzuna ihtiyacınız yoktur.

Uyumluluk

Ethereum ürünleri varsayılan olarak uyumlu olduğundan daima daha iyi ürünler ve deneyimler oluşturulmaktadır. Bu sayede Firmalar birbirlerinin başarısını artırabilir.

Ethereum, ufak bir ücret karşılığında her insana kripto para göndermenizi elde eden bir teknolojidir. Ek olarak, her insanın kullanabileceği ve kimsenin kaldıramayacağı uygulamalara güç verir. Dünyanın programlanabilir blok zinciri olarak tanımlanabilir.

Bitcoin ve Ethereum’un her ikisi de dijital parayı ödeme sağlayıcıları yada bankalar olmadan kripto para kullanmanıza izin verir. Sadece Ethereum programlanabilir, bundan dolayı onu birçok değişik dijital varlık için de kullanabilirsiniz. Bitcoin bile! Bu bununla birlikte Ethereum’un ödemelerden daha fazlası olduğu anlamına gelir. Ethereum, verilerin çalınmasına izin vermeyen ve sansürlenemeyen bir ağdır.

2020 Ethereum Yorumları

2020 Ethereum için birçok değişik yorumun ortaya çıkmasını elde etmiştir. Bilhassa merkeziyetsiz finans uygulamalarının (DeFi) artmasıyla birlikte ETH’nin adı daha sık anılır olmuştur. Peki kripto para topluluğunun mühim adları ve analistler 2020 Ethereum için ne şeklinde yorumlar yapmaktadır?

2020 LongForecast.com Ethereum Yorumu

LongForecast.com, kripto para birimlerinin fiyatını tahmin etme mevzusunda uzmanlaşmış bir şirkettir. Şirket, Şubat 2021’de Ethereum’un 300 dolar olacağını tahmin etmektedir. Şirket bu tahmini yapmış olduğu vakit ETH 280 dolar değerine sahipti. Sonrasında ETH fiyat değiştirdi. Şirket hemen sonra ETH için istikrarsız olan çeşitli fiyat aralıklarını belirtmeye devam etti. Fakat temelde 2021 yılı için 300 dolarlık bir tahmin yapılmaktadır.

2020 WalletInvestor.com Ethereum Yorumu

Firmanın, ETH’nin performansına ilişkin oldukça düşük bir tahmini vardı. Şirket, kripto para biriminde geçici bir artış ve kademeli fiyat düşüşü öngörmüştü. Bununla beraber, fiyatın bir yıl içinde 207 dolar aralığında olacağını tahmin ediyorlar. ETH fiyat tahminlerini açıkladıktan tam olarak bir ay sonrasında şirket, kripto para birimi tahminini revize etti ve fiyatı 376,86 dolar olarak güncelledi.

2020 Crypto Research Report Ethereum Yorumu

Crypto Research Report’a gore ETH, 2020’de 331 dolarda işlem görecek. Fakat kripto para birimi hemen sonra 2025’te 3 bin 500 dolara yükselecek. Bu şirket, blok zincirinde ihtimaller içinde ETH kullanım senaryolarını simüle etmek için Irving Fisher tarafınca geliştirilen “değişiklik denklemi” olarak malum modeli uyguladı. Şirket, kripto para biriminin gelecekteki kullanım durumlarını çözümleme ederek ETH’nin gelecekteki kıymetini değerlendirebildi. Kati olarak, model ETH’nin 2020’nin sonlarında 331 dolara ulaşacağını tahmin etmişti. Sadece, kripto para birimi bu tahmini hızla aştı. Bu hususi model, 2020’ye kadar bitcoin için 19 bin dolar öngörmüştü. Fakat şirket, 2025 yılına kadar ETH’nin 3 bin 500 dolar olacağını düşünüyor.

2020 Crypto Ratings Ethereum Yorumu

Şirket, tahminlerini Temmuz ayı civarında güncelledi. Sadece şirket, Ethereum kripto para biriminin 880 dolara ulaşana kadar fiyat artışını ikiye katlamasını bekliyor. Ek olarak şirket, ETH’nin daha uzun vadeli bir yükseliş fiyatının 11 bin 264 dolar olacağını tahmin etti. Önümüzdeki beş yıl içinde kripto para biriminde artışlar yaşanacak.

2020 Skew Analytics Ethereum Yorumu

Kripto para birimlerini çözümleme etmede uzmanlaşan bir şirket olan Skew Analytics, ETH’yi 2020’de 480 dolarda görebileceklerini deklare etti.

2020 Simon Dedic Ethereum Yorumu

Simon Dedic, ETH fiyatı mevzusunda iyimser olsa da, öngörülebilir gelecekte ETH için 9.000 dolarlık bir piyasa fiyatı tahmininde bulunuyor.

2020 Nigel Green Ethereum Yorumu

Kripto uzmanı ETH’nin 2020’nin kapanışında 2 bin 500 dolara ulaşacağını tahmin etmişti. Fiyat artışının üç nedenini ise şu şekilde sıraladı:

  • Ek ETH ticareti destekleyen platformlar,
  • Dijital para birimlerinde artan talep
  • Akıllı sözleşme teknolojisi ve bulut bilişimin ademi merkeziyetçiliğinin giderek daha çok benimsenmesi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.