2020’de Bitcoin’in Fiyatı 91 Bin Dolar Olacak!

Evet, kabul etmekte fayda vardır ki başlıkta yer edinen tahmin bir fazlaca iddialı. Sadece Fundstrat Global Advisors isminde yatırımcı danışmanlığı şirketinin yöneticilerinden Tom Lee, çeşitli istatistik ve grafikleri değerlendirdikten sonrasında Bitcoin’in Mart 2020 itibariyle 91 bin dolar seviyesine yükseleceği tahmininde bulunmuş oldu.

Boş bir tahmin değil!

Fiyat tahminini yaparken Bitcoin’in madencilik harcamalarını göz önünde bulunduran Lee, kripto para biriminin günlük ve aylık tecim trendini ve teknik analizini de yapmış oldu. Lee’ye bakılırsa Bitcoin’in fiyatı ne kadar düşerse düşsün, 2020 yılına doğru fiyatı ciddi oranda artacak ve 91 bin dolar bandına ulaşacak.

Lee’nin yayınladığı raporda Bitcoin’in 2010 yılından itibaren dört kez yüzde 70 yada daha yüksek oranda kıymet kaybettiğine dair tespit de yer aldı. Her düşüşün arkasından Bitcoin yaralarını hızla sardı ve yine yükselme eğilimine girdi.

2022’de 125 bin dolar olacak

Öte taraftan Lee’nin tahminleri içinde Bitcoin’in 2020’nin Mart ayında 91 bin dolar olacağından fazlası da var. Buna bakılırsa Bitcoin 2022 senesinde 125 bin dolardan daha kıymetli olacak.

Aynı dönemde en yüksek değere haiz kripto para biriminin 25 bin dolar civarında işlem görmesi planlanıyor. Bu da Bitcoin’in ardındaki para birimiyle arasındaki kıymet farkının yüzde 400’e çıkacağı anlamına geliyor.

Bitcoin için gidişat fena

Dünyanın en büyük ve malum kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı geçtiğimiz hafta ayın en düşük değerine, 7 bin 682 dolar civarına geriledi. Geçen yıl Aralık ayında neredeyse 20 bin dolar seviyesine ulaşan Bitcoin’in uğramış olduğu kıymet kaybı yüzde 60’tan da fazla.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.