BitTurk Güvenilir mi?

BitTurk, 2017 yılının Ekim ayında Türkiye’de kurulan ve Ekim ayından beri aralıksız hizmet veren kripto para borsasıdır.

BitTurk kripto para borsası Türkiye’de ilk kez XRP, DASH, XMR, NEO, GAS, WAVES, DCR, PPC, STRAT, NANO benzer biçimde popüler kripto paraları işleme açan yeniliklerin öncüsü bir kripto para borsasıdır. 2019 Şubat ayı başı itibariyle 21 değişik kripto çeşidi ile kullanıcılarına hizmet vermeye devam etmektedir. BitTurk kripto para borsası, açıldığı tarihten bu yana düşük komisyon oranları, sunmuş olduğu güvenli soğuk cüzdan hizmeti, Türk Lirası yatırma ve çekme işlemlerinin hızlılığı (PAPARA ile 7/24 TL yatırma-çekme), devamlı kendini geliştirerek eklediği yeni kripto para cinsleri, kullanıcıları için yapmış olduğu kampanya ve promosyonlar, 7/24 canlı destek benzer biçimde özellikler sunması ile kullanıcılarına kusursuz bir kripto para borsası deneyimi sunmaktadır.

BitTurk Referans Sistemi Nedir?

BitTurk kripto para borsası referans sistemine de haiz. Referans sistemi bir tek 1. derinlikten %60 olarak sabitlenmiştir. Bu sayede referans linkiniz ile kayıt olan arkadaşlarınız BitTurk’e üye olup alım-satım halletmeye başladıktan sonrasında ödediği komisyonun %60’ı size gelir.

BitTurk Abonelik Sistemi Nedir?

BitTurk kullanıcılarına Türkiye’de bir ilk daha sunarak abonelik sistemini başlatan ilk kripto para borsasıdır. Alım-satım işlemlerini yoğun bir halde meydana getiren kullanıcılar için geliştirilmiş olan sistemde kullanıcılar yaptıkları alım-satım işlemleri için ödedikleri yüklü oranda komisyon oranlarından kurtulmuş olurlar. BitTurk abonelik sistemine girmek isteyen kullanıcılar aylık 150 TL karşılığında %0 komisyon oranı ile işlem yaparlar ve büyük bir avantaj elde ederler. Kullanıcılar ek olarak buraya tıklayarak aylık komisyon hesaplayıcı ile aylık alım-satım hacmini ve ödediği tahmini komisyon oranını yazarak borsalara ödediği aylık tahmini komisyon oranını görerek abonelik sisteminin avantajlarını daha net görebilir.

BitTurk Kampanya ve Promosyonları Nedir?

BitTurk platformu kullanıcılarına toplumsal medya hesapları aracılığı ile çeşitli kampanya ve promosyonlar sunmaktadır. Mesela armağan kupon kodu kampanyası ile geçtiğimiz günlerde 100 BitTurk kullanıcısına 1500 XRP armağan etmiştir. BitTurk bu kampanyalarına ileriki günlerde de hız kesmeden ve hatta hızı oldukça artırarak devam edecektir. Bu kampanya ve promosyonlarını kaçırmamak için toplumsal medya hesaplarımızı takip etmeye başlayabilirsiniz.

BitTurk Avantajları Neler ?

 • Süratli  ve rahat şekilde kayıt oluşturma
 • Kolay     ve süratli KYC Doğrulama (1 saat içinde hesabınız onaylanır)
 • Rahat ve mütevazı arayüz
 • Süratli  ve kesintisiz 7/24 destek hizmeti
 • BTC,     ETH, LTC, XRP, XMR, DASH, NEO, GAS, TRX, EOS, XLM, XEM, WAVES, DCR,  STRAT, NANO, XVG, QTUM, DOGE, DGB, PPC ile bayağı fazla kripto     çeşitliliği sunması
 • Düşük  komisyon oranları
 • Referans  sistemi
 • Abonelik  sistemi
 • 7/24  para yatırma ve çekme
 • Sunmuş olduğu  kampanya ve promosyonlar

BitTurk Iyi mi Üye Olunur ?

BitTurk kripto para borsasına üye olmanız için “https://bitturk.com“ adresine giriyoruz.

Anasayfada bizi kayıt kısmı karşılıyor. Burada bizlerden adımızı ve soyadımızı yazmamızı, email adresimizi girmemizi ve bir gizyazı oluşturmamızı isteniyor. Lüzumlu detayları doldurduktan sonrasında “Hesap Oluştur” butonuna tıklıyoruz ve email adresimize gelen bağlantı ile hesabımızı onaylıyoruz.

Giriş yaptıktan sonrasında bizi güzel bir güvenlik aktivasyon sayfası karşılıyor. Burada bizlere “Email Gizyazı, Google Authenticator ve SMS Gizyazı” seçenekleri sunuluyor. Buradan kullanmak istediğiniz güvenlik önlemlerini etken ederek hesabımızı daha güvenli hale getiriyoruz.

BitTurk Hesap Onayı Iyi mi Yapılır ?

BitTurk kripto para borsasında hesap onayı oldukça kolay ve süratli. Lüzumlu belgeleri yükledikten sonrasında 1 saat içinde hesabınız onaylanır.

Hesap onayı 3 aşamadan oluşmakta:

 1. Ad-soyad  ve email adresinizi girerek 1. aşamayı tamamlayabilirsiniz.
 2. Telefon  numaranızı ve kimlik bilgilerinizi yazarak 2. aşamayı da     tamamlayabilirsiniz. Not:   2. aşamayı tamamlayan kişiler günlük 750 TL, aylık ise 5,000  TL’ye kadar Türk Lirası yatırıp çekebilir.
 3. Kimlik     bilgilerini doğrulamak adına kimlik ön, arka yüzünü göndererek  ve dilekçeli selfie fotoğrafı ile 3. aşamayı da tamamlayabilirsiniz.

BitTurk Para Yatırma ve Çekme İşlemi Iyi mi Yapılır ?

Bitturk kripto para borsasına 7/24 Türk Lirası ya da kripto para yatırabilirsiniz. Yatırma ve çekme işlemleri için Bitturk borsasına giriş yaptıktan sonrasında sağ üst bölümde bulunan “Cüzdanlarım” kısmına tıklayalım.

Oluşturulan sayfada Türk Lirası yatırmak ya da çekmek için BitTurk hesaplarına HAVALE, EFT ya da PAPARA seçeneklerini 7/24 kullanabilirsiniz. Kripto para yatırmak ya da çekmek için işlem yapmak istediğiniz kripto paranın altında bulunan “Yatır, Çek” bölümlerine tıklayarak cüzdanınızdan 7/24 kripto para yatırma ya da çekme işlemi yapabilirsiniz.

BitTurk Alış ve Satış İşlemleri Iyi mi Yapılır ?

BitTurk kripto para borsasında işlem yapmak oldukça basittir. BitTurk’e giriş yaptıktan sonrasında sağ üst bölümde bulunan “Alım-Satım” butonuna tıklayalım. Oluşturulan pencere üstünde BTC, ETH, LTC, XRP, DASH, XMR, NEO, GAS, TRX, EOS, XLM, XEM, WAVES, DCR, STRAT, NANO, XVG, QTUM, DOGE, DGB, PPC kripto paralarını TRY ile alıp pazarlayabilirsiniz.

İşlem yapmak istediğiniz kripto paraya tıklayıp “Al, Sat” bölümlerinden isterseniz alış emri, isterseniz de satış emri girebilirsiniz.

“Açık Emirleriniz” bölümünden etken daha gerçekleşmemiş işlemlerinizi görebilirsiniz.

“30 Günlük” ve “Toplam Hacim” bölümünden aylık ve tüm işlemlerinizin hacmine bakabilirsiniz Ek olarak “Bloke Bitcoin” ve “Bloke” bölümlerinden etken emirlerinizde kaç Bitcoin ve Türk Lirası olduğuna bakabilirsiniz.

BitTurk Komisyon Oranları Nedir ?

BitTurk’de komisyon oranları, işlem yaptığınız kripto paradaki hacminize bakılırsa değişim göstermekte. Piyasa yapıcı %0.10 ve piyasa alıcı %0.15’den başlayarak aylık hacminize oran ile piyasa yapıcı için %0.01 ve piyasa alıcı için %0.05’e kadar düşmektedir. Daha detaylı data için BitTurk kripto para borsası komisyon ücretleri sayfasına ulaşabilirsiniz.

Para Yatırma ve Çekme Ücretleri Nedir ?

BitTurk kripto para borsasında para yatırma ve çekme ücretleri ve kripto para yatırma işlemleri tamamen parasızdır. Ek olarak TRY yatırma işlemlerinde havale ve eft işlemi ile TRY yatırmak da parasızdır. Papara ile TRY yatırma işlemlerinde ise işlem tutarı %2 + KDV olarak sabitlenmiştir.

BitTurk Para yatırma ve çekme ücretlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.