32 Milyon Dolarlık Sahtecilik Davasında Yeni Gelişme

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafınca müşterilerini dolandırma yolu ile 25 milyon dolarlık bir zarara sebep olduğu ve basında ”32 milyon dolarlık dolandırıcılık” ifadelerinin kullanılmasında etkili olan Raymond Trapani ile ilgili olarak Sohrab Sharma ve Robert Farkas’ın tutuklandığı açıklanmıştı.

ABD’li savcı vekili Robert Khuzami ise bugün “İddia edilmiş olduğu suretiyle, Raymond Trapani ortaklaşa davalılarla beraber ürünlerine ve güvenilir finansal kurumlarla olan ilişkilerine dair yanlış iddialarla çekmek için kabahat üstüne anlaştı. Sanal(kripto) para birimlerine yatırım yapmak yasal olsa da, yatırımcıları aldatmak için yalan söylemek yasal değil.” ifadelerini kullandı.

Fazlaca Ciddi Yaptırımlar Uygulanıyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafınca uygulanan yaptırımlar daima en üst düzeyde olurken, meydana getirilen açıklamalar bir o denli ehemmiyet taşıyor. Zira ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafınca bugüne dek kripto para sektöründe olan isim, şirket ve kuruluşlar ile ilgili meydana getirilen açıklamalar ve yaptırım kararları çoğu zaman fazlaca detaylı araştırmalar sonrasında karar veriliyor ve açıklamalar dahi fazlaca detaylı araştırmalar sonrasında yapılıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.