50 Cent geri adım attı

50 Cent hakkında toplumsal medyada ortaya çıkan milyonlarca dolarlık Bitcoin hesapları bulunmuş olduğu iddiası batkı davalarının ana gündemi oldu. İflas ettiğini ifade etmesine karşın lüks yaşamından ödün vermeyen ve devamlı olarak batkı ettiğini ifade eden 50 Cent’in aslına bakarsak batkı etmemiş olabileceği iddia ediliyor.

Yargıç tarafınca görülen davada geri adım atan 50 Cent, kendisinin hiçbir süre BTC hesabı olmadığını, bir tek birkaç bin dolar para kazandığını deklare etti. Kendisi hakkında toplumsal medyada ortaya atılan iddialar ile ilgili olarak açıklamalara cevap vermemesi mevzusunda ise ”gerek görmedim” benzeri cevap veren rapçi 50 Cent, daha ilkin soysal medya hesabından ise ”milyonlarca dolar kazanmıştır” haberlerine pozitif yönde dönüş yapmıştı.

Ne Yapmış olduğu Bilinmiyor

Yargıç tarafınca hemen hemen daha dava devam etmiş olduğu için izahat yapılmazken, mahkemeyi dolandırma, ifas görüntüsü verme benzer biçimde suçlamalar dolayısı ile Amerikan Federal Yasaları kapsamında Jackson’ın oldukça büyük cezalar alması gündemde olabilir. ABD’de bu tür davaların uzun sürmediği, cezaların ise devasa yükseklikte olduğu malum bir gerçek. Zira mahkemeyi dolandıranlara seneler boyu hapis cezası verildiği olabiliyor.

[bitcointicker]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.