6 Milyon BTC Kayboldu

CasaHODL güvenlik şirketi mühendisi Jameson Lopp, 6 milyon Bitcoin’in kaybolduğunu deklare etti. Meydana getirilen açıklamada kripto para dünyasında devamlı olarak bir hırıszlık vakasının yaşandığı ve son vakalardan birisinin de 6 milyon Bitcoin’in çalınması yönünde olduğu açıklandı. CasaHODL güvenlik şirketi mühendisi Jameson Lopp, açıklamasında 187 milyar dolar değerinde olan bu kripto paraların ortadan kaybolduğunu belirtti.

Temmuz ayında 6 milyon Bitcoin’e ulaşımın tamamen önlendiğini ve bundan dolayı milyarlarca dolarlık yitik bulunduğunu belirten Lopp, bu mevzuda atılması ihtiyaç duyulan adımlar bulunduğunu ve kripto para borsalarının da kendilerini korumak zorunda olduklarını deklare etti. Meydana getirilen bu açıklamalar kısa süre içinde dikkat çekerken, 187 milyar dolarlık çalıntı işleminin arkasında kim yada kimlerin, nelerin olduğu bilinmiyor.

Etken Olarak Şuan Bile Hırsızlık Yapılıyor

6 milyon BTC’nin yitik olmasının arkasında dev siber saldırganların olabilecek olduğu, piyasada bulunan kötücül kripto para borsalarının olabilecek olduğu yönünde tahminler mevcut. Tam anlamı ile kripto para borsalarında gelecek haftalarda neler olacak olduğu, bu yitik BTC sayısının daha çok ne kadar artabilecek olduğu yönünde net bir informasyon ve iddia hakim değil.

  • Bitcoin ile ilgili meydana getirilen araştırmalarda siber saldırganların son yıllarda en fazla bu alanda etkinlik gösterdikleri ve bu alanda fazlası ile siber hücum sorunlarının yaşandığı bilgisi paylaşılmıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.