7 gün içerisinde tüm yatırımlar kazandırdı

Son 7 gün içinde dolar, altın, Euro, Sterlin, kripto para yatırımlarının tamamı vatandaşlara kazandırdı. Ekonomik olarak döviz kurunda yaşanmış olan hareketlilik üst seviyeyi aşarken kripto para sahipleri de dolar kurunun yükselmesi dolayısı ile yatırımlarından daha çok oranda kar ettiler.

Dolar kuruna bağlı olarak alım ve satım meydana getirilen Bitcoin, dolar kurunun yükselmesi ile beraber her bir kuruş artışta bile daha çok yükselirken, 7 gün içinde yükseliş en yüksek seviyeye vardı ve Türk Bitcoin yatırımcıları için durum düşüş yerine kazanç olarak yatırımcılara geri döndü.

Altın alanda kazanmıştır, Bitcoin alanda.

7 gün içinde altın sahibi vatandaşlarda kazanırken, Bitcoin sahibi olanlarda kazanmıştır. Tüm yatırımlar kazandırırken TL’de yatırım yapanlar ise bu hafta oldukca ciddi bir kıymet kaybı yaşadı ve %20 oranından daha çok oranda kayıpların olabildiği güncel kur üstünden birçok yurttaş zararını gidermek için Bitcoin yatırımını değerlendirmeye başladı.

TL’deki kıymet kaybı bazı vatandaşların dolar yerine Bitcoin yatırımına yönelmesinde etkili olurken, Bitcoin’de dolar kurunun yükselmesi dolayısı ile daha çok ilgi görmeye başladı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.