799 dolarlık SikurPhone ile kripto paralarınız güvende!

Almanya merkezli siber güvenlik şirketi Sikur, Bitcoin ve öteki tüm kripto para birimleri için güvenli cüzdan çözümü üreten 799 dolarlık SikurPhone modelini tanıttı.

İspanya’nın Barcelona şehrindeki Mobil Dünya Kongresi‘nde (MWC 2018) düzenlenen lansmanla tanıtılan SikurPhone’un teknik özellikleri de gün yüzüne çıkmış oldu.

Cihazın dikkat çeken en mühim özellikleri şöyleki:

  • 5.5 inçlik Full HD ekran
  • 13 mepapiksel arka, 5 megapiksel ön kamera
  • MediaTek işlemci
  • 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama birimi

Gerçek şu ki, yukarıda yer edinen donanımsal özellikler kimsenin umurunda değil. Daha oldukça Bitcoin milyonerleri için üretilmiş benzer biçimde duran SikurPhone‘u tercih sebebi kılan yanı, dahili olarak kripto para cüzdanı özelliğine haiz oluşu.

Öteki bir çok telefonda extra cüzdan uygulaması yüklemek gerekebiliyor, bunun ne kadar güvenli olduğu ise münakaşaya açık. Sadece Sikur şirketi tamamen güvenli bir dahilî çözüm geliştirmeyi başarmış durumda.

Ustalaşmış hackerlar kontrol etti

Telefonun yapımcısı Sikur‘dan meydana getirilen açıklamada SikurPhone‘un veri güvenliğini en üst düzeye taşımak için ustalaşmış hackerların tutulduğu ve kontrol çalışmalarının gerçekleştirildiği açıklandı. Sadece iki ay süresince onlarca kere kez saldırıya uğrayan telefonda gizlenen verilere hiçbir hacker ulaşmayı başaramadı.

Bugünden itibaren ön sipariş kabul etmeye başlamış olacak olan SikurPhone’un fiyatı 799 dolar. İlk teslimat ise bu yıl Ağustos ayında gerçekleştirilecek. İlerleyen dönemde ise SikurPhone’un fiyatı daha da zamlanabilir, bu sebeple yalnızca 20 bin tane telefon bu fiyattan satılacak.

[fat_coincap id=”5″]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.