ABD Doları düştü, Türk yatırımcılar kaybetti

Amerikan Dolarının, TL karşısında düşüş yaşaması Türk yatırımcıların BTC’de kaybetmelerine niçin oldu. Hem ABD Doları, hem Bitcoin yükselişinden bir süre ilkin para kazanan Türk yatırımcılar, fiyatların aşırı düşüş göstermesinin de tesiri ile beraber ne meydana getirecek oldukları ve zararın iyi mi çıkarılacak bulunduğunu düşünmeye başladı.

Amerikan Doları karşısında %5 kıymet kazanan Türk Lirasının bu kadar azca bir kıymet kazanımında dahi Bitcoin yatırımcılarını etkiliyor olmasının sebebi ise Bitcoin fiyatının geçmişe oranla düşük olması ve mevcut kayıpların daha büyük oranlarda olmasından doğuyor.

Dolar yerine Bitcoin seçenler şaşkın

Banka hesaplarında dolar tutmak yerine Bitcoin yeğleyen kişilerin ise bu düşüşler sonunda şaşkın oldukları, yatırımlarının kıymet kaybetmesi, Bitcoin fiyatının 7.300 dolardan daha düşük seviyeye düşmesi ile oluşan ziyanı iyi mi giderecek olduklarına dair oldukça ürkü havasındalar. Türk yatırımcılara bu sürede atacak oldukları her yeni adımların daha çok zarar getirebilecek olduğundan dolayı daha çok dikkatli hareket etmeleri ve fazlaca fazla alım-satım işlemi yapmamaları konuşuluyor.

  • Yatırım tavsiyesi ve önerisi durumunda DEĞİLDİR.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.