ABD İstihbarat Ajansı CIA: BTC Yaratıcısı Hakkında Yanıt Vermeyeceğiz

Washington merkezli Amerikan haber alma ajansı CIA, bir Amerikan vatandaşı tarafınca ”data hakkı” kapsamında sorulan ”Bitcoin’in kurucusunun gerçek adı ve kim bulunduğunu biliyor musunuz?” sorusuna şoke eden bir cevap ile yanıt verdi. CIA yönetim ve data işlemleri yetkilisince ilgili vatandaşa meydana getirilen açıklamada ”Talep reddedildi, ajans talep edilen belgelerin varlığını onaylamadığını ya da reddetmediğini belirtmektedir.” dedi.

Bu yanıt sonrasında CIA’nın daha ilkin Twitter hesabını açmış olduğu 2014 yılının Haziran ayında ilk attığı tweet’inde ”CIA’nın ilk tweet’i olabilir yada olmayabilir” durum bildirimi akıllara geldi ve CIA yönetiminin Bitcoin kurucusu hakkında tam detaylı bir halde ilk baştan beridir data sahibi olduğu iddia edildi. Tüm dünyanın yönetimlerini dahi izleyebilecek güce haiz bir haber alma ajansının bu tür rahat bilgilere haiz olması hali ile oldukça naturel.

Gizli saklı Nükleer Tesisleri Dahi İzliyor

CIA yönetiminin uydular ve ajanları ile beraber Şimal Kore dahil olmak suretiyle tüm dünyada gizli saklı nükleer tesisleri dahi izlediği göz önüne alındığında rahat bilgilerin bilinmemesi oldukça absürt bir durum olurdu. CIA yönetiminin popüler olan yada olmayan her mevzuda dahi data sahibi olmasının arkasında yatan sebep ise milyonlarca insanoğlunun gizmen olarak çalıştırılması, teknoloji ve uydular aracılığı ile tüm bilgilere saliseler içinde erişebilecek kapasitede üst düzeyde sistemlere ve çalışanlara haiz olması gösterilebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.