ABD Kongresi ve SEC 24 Eylül’de Kripto Paralar İçin Toplanıyor

Cointelegraph’ın 19 Eylül tarihindeki haberine bakılırsa ABD Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton 24 Eylül’deOversight of the Securities and Exchange Commission: Wall Street’s Cop on the Beat” adlı oturumda bir araya gelmiş olarak kripto paraları tartışacak.

Tek panelli olarak gerçekleşecek oturumda Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Jay Clayton, Hester Pierce ve öteki 3 SEC komisyoneri yer alacak.

Toplantının ana gündem maddelelerinden biri de Bitcoin ETF’leri olması umut ediliyor. Görüşmelerde dijital varlıkların menkul kıymet yasalarına dahil olup olamayacağı kısaca Bitcoin ETF’leri tartışılacak.

Ek olarak son birkaç ayda gündemi oldukça meşgul eden Feysbuk’un 2020’de piyasaya sürmeyi düşündüğü kripto para birimi Libra’nın statüsü de öteki birçok başlık şeklinde bu görüşmede ele alınacak.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.