ABD Kripto Paralara Olan İlgisini Arttırıyor

ABD’de son dönemde kripto paralara yönelik ilginin en üst düzeyde olduğu, sadece son dönemde yaşanmış olan düşüşlerin tesiri ile mevcut yatırımcıların birazcık ilgisini kaybettikleri iddia ediliyor. İddialara nazaran kripto paralar içinde en fazla ilgi ve kıymet gören para birimi Bitcoin olurken, bir öteki taraftan ise Ethereum öteki kripto paralara oranla son dönemde Ripple ile beraber oldukca daha çok ilgi görmeye başlamış durumda.

Kripto para sahibi kişilerin ise borsa üstünden Bitcoin ve Ethereum’a ilgi gösterdikleri, ara sıra ise öteki kripto para birimlerine yatırım yaparak ellerinde bulunan çeşitli yatırımlardan daha çok kar elde etmeyi kontrol ettikleri belirtiliyor.

Asya’da İlgi Arttı

ABD’li kullananların aksine Asyalı kullanıcılar ise son dönemde ”aden” seviyesi olarak adlandırılan kripto para piyasalarındaki düşüşü değerlendirerek yatırımlarını devamlı olarak ucuz fiyattan arttırmayı sürdürüyor. Bazı Asyalı yatırımcıların bu yatırımlarını web üstünden paylaşarak gizli saklı hesaplar üstünden kaç milyon dolarları bulunduğunu göstermesi ve kazançlarını göstermesi ile öteki yatırımcıların daha çok kripto paralara ilgi göstermesini elde eden etken olarak gösteriliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.