“ABD-Libra Savaşının Kazananı Çin Olur”

Feysbuk’un kripto para projesi Libra’nın bir numaralı adı David Marcus, ABD’li regülatörlerin kendilerine yönelik sert tutumunu eleştirdi. Marcus, ABD’nin Feysbuk’un kripto para projesi Libya’yı engellemesinin Çin’e yarar sağlayacağını dile getirdi.

Marcus, Çin’in ABD’li yetkililer için tamamen erişilemez bir sisteme haiz kripto para projesi üstünde çalıştığını belirtiyor. Bundan dolayı David Marcus ABD’li regülatörlerin Libra’ya yönelik tutumunun Çin’e büyük kazanç sağlayacağı mevzusunda Washington hükümetine uyarılarda bulunmuş oldu.

”Eğer onlara bir yanıt vermemezseniz Çin 5 yıl içinde Çin’in kripto para birimi ve Blockchain altyapısı tüm dünyayı saracak”

Libra’nın duyurulmasıyla 2017’de başladığı kripto para odaklı çalışmalarını hızlandıran Çin Merkez Bankası yetkilileri bu hamlelerinin sebebinin ise Libra’nın ABD dolarının hakimiyetini dünyanın dört bir yanında arttırmasına engel olmak bulunduğunu açıklamıştı.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegramkanalımıza katılın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.