ABD’li Öğrenciler Bitcoin’e İlgi Gösteriyor

ABD’li öğrencilerin kripto paralar içinde en fazla Bitcoin’e ilgi gösterdikleri ortaya çıktı. Meydana getirilen araştırmaya gore ABD’li öğrencilerin %21.2’si kredili burslarının artan paralarını Bitcoin’e yatırarak değerlendirdiklerini gösterirken, adam öğrencilerin daha çok bu alanda etkili olduğu açıklandı.

Muhteşem yüksek alım gücüne haiz olan ABD’lilerin bu mevzuda dünyanın en büyük ekonomisi olan ABD’nin avantajlarını kullanımı ve arta kalan paralarını Bitcoin’e yatırmalarının öğrenciler adına maddi bir risk oluşturmadığı, öğrencilerin kripto paraları bir ”talih” denemesi olarak gördükleri açıklandı.

Öğrenciler Takip Edip İzliyor

ABD’li öğrencilerin araştırmalara gore kripto paraları izledikleri belirtilirken, bilhassa gelir seviyesi kafi olan bir kısım grup öğrencinin yatırımlarını değerlendirecek para birimi bulamadıkları benzer biçimde, dolar olarak birikim yaptıkları, sadece kendilerine doların faiz kazancının olmamasından dolayı gene kripto para borsasında alım ve satım yaparak hareket ettikleri açıklandı. Türkiye’de ise maalesef ki gelir düzeyi düşük olan öğrencilerin kredi paralarından arta kalan bir birikimleri olmamasından dolayı değil yatırım, borç ödemek için dahi lüzumlu paraya haiz olmadıkları gerçeği gün yüzüne çıkmış durumda.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.