ABD’nin En Büyük Bankasından Büyük “U” Dönüşü: JP Morgan, Bitcoin’i Benimsek Zorunda Kaldı

2.687 trilyo dolarlık varlığıyla ABD’nin ve dünyanın en kıymetli bankası konumundaki Amerikan yatırım bankası ve finansal hizmetler tüm ortaklık şirketi JPMorgan Chase Bitcoin’i benimsemek mecburiyetinde bırakıldı.

Küresel bankacılık devi, bugün yapmış olduğu açıklamayla kripto para işletmelerine hizmet vermeye başlayacağını duyurdu. Wall Street Journal’da gösterilen basın bültenine nazaran bankanın ilk müşterileri gene ABD’nin ve dünyanın en prestijli kripto para borsaları Coinbase ve Gemini olacak.

JPMorgan’ın ek olarak, CEO Jamie Dimon’un Bitcoin ile alakalı fikrini değiştirmesiyle beraber yatırım portföylerinde Bitcoin’e yer vermeyi organize ettiği da biliniyor.

JP Morgan Chase CEO’su Jamie Dimon, geçmişte birçok kez bitcoin’i “sahtekarlık” olarak vasıflandırmış ve kesinlikle Bitcoin işletmelerine hizmet vermeyeceklerini savunmuştu. Sadece görünen o ki dünyanın en büyük bankası eşten eşe nakit ödeme sistemi Bitcoin’in benimsenmesinin her geçen saniye katlanarak artmasına daha çok kayıtsız kalamadı.

JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon, Eylül 2017’de Bitcoin’in sonucunda balon şeklinde patlayacağını iddia ederek sahtekarlık nitelendirmesinde bulunmuştu.Öyleki ki Dimon’un açıklamaları CNBC’de şu şekilde aktarılmıştı:

“Lale soğanlarından daha fena. İyi bitmeyecek. Birisi öldürülecek, ”

Sadece, bu açıklamaların üstünden beş ay geçmemişti ki, yeni bir haberde Jamie Dimon Bitcoin hakkında söylediklerinden pişman bulunduğunu deklare etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.