Almanya Kripto Para Düzenlemeleri Üzerinde Çalışıyor

Almanya yönetiminin kripto paralar ile ilgili olarak yapmış olduğu araştırmalar ve emek harcamalar sürerken, kripto paralara dair son birkaç gündür açıklamalar ardı ardına yapılıyor. Ülkenin kripto paralar ile ilgili yapmış olduğu açıklamada gelecekte ihtimaller içinde riskleri barındırmasını engellemek adına şimdiden önlemler alındığı ve bu önlemlerin en üst düzeyde olduğu açıklandı. Bir süredir Alman vatandaşlarının kripto paralara ilgi duymaya başlaması ve ülkede kripto paralara dair bazı açıklamaların yapılması vatandaşların bu alanda merak etmesine ve araştırmasına sebep olurken, hali ile kripto paralara karşı gelecekte ihtimaller içinde bir durum için önlemler alınmış oldu.

Önlemleri Üst Düzeyde Alıyorlar

Almanya yönetiminin en üst düzeyde önlemleri almayı sürdürürken, yönetimin ciddi önlemlerini sürdürmeyi sürdürecek olduğu açıklandı. Alman hükümetince alınan önlemler içinde tam olarak açıklanmayan birçok tedbir olmasına karşın bazı önlemlerin vatandaşlardan yana olmadığı, kripto para borsası kurulmasına yönelik olan önlemler olduğu açıklandı. Hükümetin almış olduğu kripto para borsası kararlarının gelecekte daha çok artabilecek olduğu, hali ile bu mevzuda alınacak önlemlerin basın ile paylaşılmasının beklenmemesi gerekiyor.

  • Almanya AB üyesi olmasından dolayı Avrupa’da söz sahibi ve almış olduğu kararlar tüm AB üyesi ülkeler tarafınca dikkatle takip ediliyor.
  • AB üyesi ülkelerin para basım işlemi Avrupa Merkez Bankası tarafınca Almanya’da basılmış olduğu ve Almanya ekonomisinin oldukca gelişmiş olmasından dolayı oldukca büyük ve oldukca fazla ehemmiyet taşıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.