Almanya: Merkez Bankası Destekli Kripto Paralara İhtiyaç Yok

Almanya Federal Maliye Bakanlığı, kripto paralar hakkında izahat yapmış oldu. Merkez Bankası destekli kripto paraların hemen hemen lüzumlu olmadığı açıklamasında bulunan Almanya Federal Maliye Bakanlığı yöneticileri, bu aşamada buna gerek görülmediğini belirtti. Alman yetkililer tarafınca meydana getirilen bu açıklamalar ülkede merkez bankası destekli kripto paradan yana yandaş olan vatandaşları üzerken, merkez bankasının bu yönde karar almasını doğru kabul eden şahıs sayısı asla azımsanacak oranda değil.

Yatırımcılar Bitcoin haricinde kripto paraların olmasını istemediklerini, merkez bankası destekli kripto paraların kar ve kazanç yerine ülke içi kullanımda etkili olabilecek bulunduğunu düşünmekteler. Merkez bankası destekli kripto paraların kullanımı da belirli bir oranda olacak olduğundan bunun yerine standart Bitcoin’in tercih edilmiş olduğu açıkça bilinmekte.

Büyük Mesuliyet

Merkez bankası destekli kripto paralar ülkelerin kripto paralar mevzusunda daha büyük ve daha çok mesuliyet almasına, ihtimaller içinde maddi zararların ortaya çıkabilecek olduğu mevzusunda oldukça net bir ortam yaratıyor. Bunun yanında merkez bankası destekli kripto para Almanya tarafınca üretildiğinde vatandaşların yatırımlarının korunması için harcanacak olan ödemeler, yönetim mevzusunda lüzumlu olan aşamaların tesiri ile kar yerine zarara sebep olacağı düşüncesi ile bu zamanda sıcak bakılmıyor.

  • Merkez bankası destekli kripto paralar mevzusunda öncü olabilecek tek ülkenin en azından 2018 senesinde yalnız Cenup Kore yada Çin olduğu tüm kripto para yatırımcılarının bilmiş olduğu gerçeklerden birisi. Bu 2 ülkenin kripto paralar ile ilgili gücü dolayısı ile oldukça daha rahat hareket edebilecek olduğu aşikar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.