Almanya’dan Bitcoin açıklaması

Almanya Federal Maliye Bakanlığı, ödemelerin Bitcoin ile yapılması durumunda ABD Birleşik Devletleri’nde olduğu şeklinde vergi almayacak olduklarını ve kripto paraları ”mülk” olarak saymayacak olduklarını deklare etti. Avrupa Birliği’nin en kıymetli ve mühim 2 üyesinden birisi olan Almanya’nın bu sonucu ile beraber ABD‘ye oranla Avrupa Birliği ülkelerinin kripto paralardan vergi almayacakları tahmin edilmeye başlandı.

ABD’nin aksine Almanya, kullananların Bitcoin ile ödeme yapmak istediklerinde bunu rahatça yapmalarını ve vergi kaçırma endişesi yaşamaması için vergi alınmayacağını belirtiyor.

Endüstri Devi Konuştu, Dünya Onu Takip Edecek!

Almanya’nın endüstri devi olduğu günümüzde kripto para madenciliği mevzusunda da Avrupa’da en fazla madencilik meydana getirilen ülkelerin başlangıcında geldiği tahmin edilebilir. Bu karar ile beraber Alman kripto para madencileri vergi ödemeyecek olduklarını öğrenmeleri ve vergiye doğal tutulmayacak olduklarını öğrendikleri için üretimi arttırabilir, daha çok kişinin madencilik alanında üretime başlayabileceği planlanıyor.

Ülkede madenciler ve Bitcoin kullanıcılarının Euro, dolar ve öteki para birimlerinden ayrımsız olarak istedikleri kadar Bitcoin alabilecekleri, bundan dolayı vergiye doğal tutulmayacak oldukları bu mevzularda net kabul eden Almanya Federal Maliye Bakanlığı tarafınca belirlenmiş durumda.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.