AMD: Madenciler Dolayısı İle Satışlar Arttı

AMD’nin Finans ve Mali İşler yöneticisi (CFO) Devinder Kumar, bu zamanda kripto para madencileri dolayısı ile ekran kartı satışlarında fazlaca daha iyi oranda artışlar olduğuna değinerek, kripto para madencilerine hususi olarak son dönemde üretimi fazlaca daha çok süratli hale getirmek zorunda kaldıklarını deklare etti.

Kripto para madencileri ile ilgili Nvidia yöneticisi tarafınca geçtiğimiz dönemde meydana getirilen açıklamada “Nvidia olarak önceliğimiz daima oyuncular olmaktadır. Bu sebeple GeForce ürün serimiz hakkında alacağımız her karar aslolan müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak için olacaktır.” ifadeleri kullanılmıştı.

Üretim Arttı

AMD’nin Finans ve Mali İşler yöneticisi (CFO) Devinder Kumar, “İlk çeyrekte gerçekleştirmiş olduğumuzu finansal büyümenin en büyük sebebi Radeon ve Ryzen ürünlerimizin piyasada görmüş olduğu talebin yanı sıra yeni çıkarmış olduğumuz EPYC ürünlerimizin elde etmiş olduğu katkı olmakta.” dedi.  Kripto para madencilerinin üretimi en üst düzeye çıkarmasının ardında ekran kartı piyasasında fiyatlar en üst oranda artmış sadece buna karşın yatırımcılar kısaca madenciler kripto para üretimi için ekran kartı üstüne ekran kartı almaya başlamıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.