Analist: Bitcoin rekor kıramayabilir

Ekonomist ve kripto para analisti Tuur Demeester, kripto paraların bu yıl içinde üstün dereceli kırmasını beklemediğini deklare etti. Belirli bazı nedenler dolayısı ile 20.000 doların üzerine ve yakınına Bitcoin fiyatının yükselemeyecek bulunduğunu iddia eden Tuur Demeester, bunun için ise haklı birkaç sebebinin bulunduğunu belirtti.

Kripto para fiyatlarının bu yıl sonuna kadar kırması beklenen rekorların hayal olarak kalabilecek bulunduğunu açıklayan analistin açıklamasına bakılırsa madencilik mevzusunda yaşanmış olan zorlaşması, daha çok parası olan yatırımcıların kripto paralara daha güvensiz şekilde düşünmeye başlaması, mevcut kripto para yatırımcılarının geri çekilmesi ve güvenlik sorunları dolayısı ile 20.000 dolara kadar yükseliş dahi olamayabilecek olduğu düşüncesinde bulunduğunu deklare etti.

Yıl sonu beklentisini açıklamadı

Bu yıl sonunda Bitcoin fiyatının üstün dereceli kırmayacak bulunduğunu açıklamasına karşın ne kadar bir fiyat artışı olabilecek yada Bitcoin fiyatının yıl sonunda ne kadar olabilecek bulunduğunu açıklamayan Tuur Demeester, yatırımcıların daha dikkatli davranması ve ETF mevzusu için hemen hemen daha bu aşamanın erken aşamalar bulunduğunu deklare etti. Değişik analistler ise mevzu hakkında bu dakikaya kadar izahat yapmadı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.