Apple CEO’su Tim Cook’tan Kripto Para Açıklaması

Dünyanın önde gelen teknoloji devlerinin tek tek kripto para sektörüne giriş yapması sebebiyle hepimiz Apple’ın da bu yönde bir girişimi olacağını düşünmeye ve bu yönde türlü türlü iddialar ortaya atmaya başladı. Sadece Apple CEO’su Tim Cook yapmış olduğu açıklamayla bu iddialara noktayı koydu.

Apple Hisse’den Kripto Para Açıklaması

Apple her ne kadar kripto paralar mevzusunda dişe dokunur bir girişimde bulunmasa da Apple Hisse cephesinden kripto para açıklaması gelmişti. Apple Hisse’in Başkan Yardımcısı Jennifer Bailey‘in yapmış olduğu “Kripto paraları yakından takip ediyoruz” açıklaması önümüzdeki dönemlerde Apple’ın yeni bir girişimle karşımıza çıkabileceği söylentilerini de bununla beraber getirmişti.

Bilhassa Cenup Kore merkezli teknoloji devi Samsung’un akıllı telefonlarında kripto para cüzdanı desteği vermesi Apple’ın rakibinin bu hamlesini karşılıksız bırakmayacağı öne sürülmüştü.

Kripto Paralara Sıcak Bakmıyorum

Sadece Apple’ın bir numaralı adı CEO Tim Cook, CNBC‘ye verdiği demeçte kripto paraların Apple’ın gündeminde olmadığını deklare etti. Feysbuk‘un kripto para birimi Libra‘yı piyasaya sürerek hükümetlerle güç yarışına girmemesi icap ettiğini dile getiren Cook, paranın kontrolünün hükümetlerin elinde olması icap ettiğini savundu ve bu fikre sıcak bakmadığını belirtti.

İlginizi Çekebilir

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.