Apple Kripto Para Politikasını Gözden Geçirdi

Dünyanın en büyük teknoloji devi konumunda olan şirketi Apple, hukuk danışmanları ve mühendisleri ile beraber App Store uygulamalarının kripto para alanı ile ilgili kurallarını yine gözden geçirdi. Apple’ı ikna eden bir ekip geliştirici grubu teknoloji devinin App Store’da kendi kripto para uygulamalarını parasız yayınlaması gerektiği yönünde ikna etmiş ve bu aşamadan derhal sonrasında App Store kurallarının güncellenmesi zorunluluğu gelişmişti.

Teknoloji devi daha sonrasında ise izahat yapmadan bugün son işlemleri gözden geçirdi ve bulut tabanlı madencilik uygulamaları, kripto para cüzdanı uygulamaları ile beraber bir ekip parasız kripto para uygulamalarının App Store’de yayınlanmasında yaşanmış olan engelleri kaldırmaya karar verdi. Apple’ın bu sonucu sonucunda birçok geliştirici bundan sonrasında kripto para uygulamalarını App Store’da yayınlayabilecek iken bazı geliştiriciler ise uygulamalarını güncelledikten sonrasında App Store’da yayına alabilecek.

Detaylı Olarak İnceleniyor

Apple App Store editörleri tarafınca uygulamalar detaylı bir halde testten geçirildikten sonrasında yayınlanmasına onay ve izin veriliyor. Eğer testleri geçemez ise ve zararı dokunan bilgiler ile kodlamalar içeriyor ise Apple App Store editörleri bu uygulama yada oyuna hiçbir şekilde izin vermeyerek Apple kullanıcılarının korunmasını sağlıyor.

  • Apple’ın kati kuralları ile ilgili gelecek günlerde blog sayfasından izahat yapılması beklenirken, tam olarak her kripto para uygulamasına izin verilmeyecek olduğu oldukça net bilinmesi ihtiyaç duyulan bir mevzu. Şirket eğer ki uygunsuz görmüş olduğu bir durum olursa bu uygulamayı App Store’de yayınlamama hakkına haiz durumda.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.