Arizona Temsilciler Meclisi, Bitcoin İle Ödeme Kabul Edebilir

Arizona Temsilciler Meclisi‘ne sunulan yasa tasarısına gore eğer ki yetkililer tarafınca onay verilirse BTC ile vergi ödemeleri yapılabilecek. ABD Birleşik Devletleri sınırları içinde alınacak olan vergilerin Bitcoin ile ödenmesi kararının tüm dünya için önem taşımış olduğu bilinirken, eğer ki yasa tasarısı onaylanır ve Arizona Valisi tarafınca kabul edilir ise diğeri ülkelerde de buna yönelik adımlar atılması tahmin ediliyor.

Birçok ülkede nerede ise daha hakkında yasalar bile çıkarılmayan kripto paralar ile ilgili olarak süratli davranan ABD’li yetkililer, başta ABD olmak suretiyle tüm dünyanın kripto paralara olan algısını değiştirebilirler.

Kabul Edilebilir

Eğer ki yetkililer tarafınca sorun çıkarılmaz ise Vali tarafınca kabul edilebilecek olan yasanın ABD içinde diğeri eyaletlere de yayılabilecek olduğu düşünülmekte. Şu aşamada nerede ise tahmin yürütmek oldukca zor olacaktır yalnız gelecek dönemde ABD’nin kripto paralara daha oldukça ve daha yakından ilgi göstereceğine yönelik hamleler görülüyor. Türkiye’de ise BTC ile vergi ödemelerinin gelecek senelerde dahi devreye alınması beklenmiyor, zira vergi ödemelerinin büyük önem taşımış olduğu Türkiye’de ihtimaller içinde dolandırıcılıkların önüne geçmek ABD’ye oranla daha zor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.