Arthur Hayes: Bu yıl sonunda BTC fiyatı 50.000 doları görebilir

BitMEX‘in CEO’su Arthur Hayes, bu yıl sonunda eğer ki SEC yönetimince ve düzenleyiciler tarafınca Bitcoin ETF’si onayı verilirse fiyatlarda üstün dereceli bir artış olabilecek bulunduğunu ve beklentilerin bu yönde bulunduğunu deklare etti. Yıl sonunda fiyatın üstün dereceli kırabilecek olduğu mevzusunda onlarca değişik iddia ve görüş var iken, Hayes’in bugün yapmış olduğu bu açıklamalar kulağa çok çok fazla gerçekçi gelmekte.

SEC düzenleyicilerinin kripto paralar ile ilgili olarak gelen talepleri incelmesi ve Bitcoin ETF’si onayı vermesi pozitif yönde bir ortam yaratması ve daha çok dikkatleri kripto paralara ve bilhassa de Bitcoin’e çekecek olmasının tesiri ile yıl sonunda beklentilerin 50.000 dolar olabilecek olduğu iddialarını fazlası ile güçlendiriyor ve daha yeni rekorların, daha çok büyük artışların yaşanabilecek bulunduğunu gösteriyor.

Hayes’in düşünceleri pozitif yönde

BitMEX‘in CEO’su Arthur Hayes, düşünceleri ve açıklamaları ile çok çok fazla pozitif yönde bir süreci başlatırken, yatırımcılara nazaran kısa ve uzun solukta en fazla yorumlarına inanılan kişiler içinde ilk sıralarda yerini alıyor. Hayes’in yıl sonu beklentisi ise 20 bin dolar bandında iken, SEC mevzusunda atılabilecek bu adımlar gerçek olursa yıl sonu beklentisi 50.000 dolar düzeyinde.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.