“Asıl Büyüme Yarılanmadan Sonra, Bitcoin Fiyatı 400 Bin Dolara Ulaşacak”

Türkiye’nin ve dünyanın ilk kripto para borsalarından birini kuran Kerem Tibuk, yapmış olduğu Bitcoin fiyat öngörüsüyle adeta şaşırttı. BTCTurk‘ün kurucusu Kerem Tibuk, 5 Kasım’da YouTube’da Kriptometre adlı programa konuk oldu ve Bitcoin’in önümüzdeki iki yıl içinde oldukca ciddi bir artık kaydedeceğini dile getirdi.

Gelişme Yarılanmadan Sonrasında

Bitcoin’in haiz olduğu teknolojiden oldukca daha fazlasını ifade ettiğini belirten Kerem Tibuk, programın son kısmında yapmış olduğu fiyat tahminiyle yatırımcıları heyecanlandırdı. Kerem Tibuk Bitcoin’in 2021 yılının Aralık ayına kadar 400 bin dolara ulaşacağını iddia etti. Tibuk’un yapmış olduğu açıklamalardan satırbaşları şu şekilde:

“Kurucusunun kim olduğu bilinmeyen bir kripto para. Bu tarihte yalnızca bir kere yapılabilecek, tekrarı mümkün olmayan bir şey. Bitcoin’in teknolojisi mühim fakat aslolan kıymeti teknolojiyle sınırı olan değil. Bu yüzden de başka bir kripto paranın daha iyi bir teknolojiyle Bitcoin’in önüne geçebileceğini düşünmüyorum.”

2020 yılının Mayıs ayındaki Bitcoin blok ödülü yarılanması sonucu gerçekleşecek güçlük ayarlanması sebebiyle Bitcoin fiyatının belirlenmesinde en büyük güç olacağı düşünülüyor.

Bitcoin’in Rakipleri Oldukça Zayıf

“Yatırım yapabilirsiniz. Doğal olarak ki Bitcoin değerlendi diye yatırımlar durmayacak sadece yatırım dediğiniz şey risklidir. Kazanmak da var yitirmek de. Birçok insan riske girmeden kıymetini saklamak istiyor. Eskiden bunu parayla yapıyorlardı sadece şimdi parayla da yapamıyorlar. İnsanlar parasını alıp “Ben kenara birazcık para koyayım bu burada kıymetini korusun” söylediği vakit altın haricinde pek seçeneği yok. İnsanların sağlam paraya ihtiyacı var. Oldukça uzun süreden beri sağlam para yok dünyada. Bitcoin’in aslolan hedefi 1860’la 1914’teki altın standardını çağıl teknolojiye uyduran bir başka versiyonu. Bu yüzden dijital altın tabiri kullanılır Bitcoin için. “

Kerem Tibuk, Ebru Kalımlı’nin “Talepte iyi mi bir artış bekliyorsunuz?” sorusuna ise şu cevabı verdi:

“Bitcoin potansiyelini gerçekleştirir ve bugünkü doların yerini alırsa yada daha ileri giderse altının yerini alırsa ki almaması için hiçbir niçin yok Bitcoin fiyatı sonsuz. Eğer Bitcoin bunlerın yerini alıyorsa toplamı sıfır olan oyunda tüm para birimlerinin yavaş yavaş yerini alma arzusu var. Bu yavaşa yavaş buraya doğru gidiyor. “

Dünün Öne Çıkan Gelişimleri:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.