Avrupa Birliği Kripto Paralar İle İlgili Yasayı Onayladı

Avrupa Birliği yönetimi en üst düzeyden almış olduğu karar ile beraber kripto paraları da kapsayan yeni para aklama mevzuatının onaylandığını deklare etti. Meydana getirilen açıklamada kara para aklama ve para aklamanın önüne geçmek adına onaylanan mevzuat yardımıyla kripto paralar ile ilgili daha çok önlemler alınabilecek olduğu, bununla beraber Avrupa Birliği üyesi ülkelerde yaşayan vatandaşların korunması adına daha büyük adımlar atılacak olduğu açıklandı.

Avrupa Birliği tarafınca meydana getirilen açıklamada; ”“Bu mevzuat şirket sahiplerinin kim olduklarına dair fazlaca daha kolay data edinilebilmesini ve dijital paraları ve anonim olan ön ödemeleri kartları yasal olarak düzenleyen kuralları daha sıkı hale getirerek vatandaşlarımızı ve finans sektörümüzü tehdit eden şeyleri ele almamızı sağlıyor.” ifadeleri kullanıldı.

AB Daha Fazla Zor Hale Getiriyor

Avrupa kripto paralar ve öteki her türlü finansal alanda kara para aklama işlerini daha zor hale getirerek ekonomisini korumaya yönelik yeni adımlar atıyor. Bu sayede AB üyesi ülkeler korunurken, hem ekonomik yükselme, hem daha çok güvenlik daha çok ön planda yerini alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.