Avrupa Merkez Bankası Eski Başkanı Bitcoin’i Yerden Yere Vurdu: Gerçek Değil

Avrupa Merkez Bankası eski başkanı Jean-Claude Trichet, kripto paraların paranın geleceği olabileceğinden kuşku duyduğunu belirtti. Mahalli medya organı South China Morning Post’ta yer edinen habere gore 10 Kasım’da Pekin’de gerçekleşen Caixin konferansında bir ekip açıklamalarda bulunan Jean-Claude Trichet, Bitcoin’in gerçek bir para biriminin haiz olması ihtiyaç duyulan özelliklerden yoksun bulunduğunu kaydetti.

“Bitcoin’e şiddetle karşıyım ve açıkçası birazcık endişeleniyorum. Kriptoların bir para biriminin  haiz olması ihtiyaç duyulan özelliklere haiz olmadığı bir gerçek.”

Jean-Claude Trichet ek olarak, kripto paralara yatırım yapmanın yalnızca vurgunculuk ibaret olduğundan güvenilir. Trichet’a gore kripto paralar gerçek varlıklar tarafınca desteklense dahi, bu pek de sıhhatli bir durum teşkil etmeyecek.

Öne Çıkanlar:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.