Aydınlı Bitcoin Dolandırıcısı S.Y. Bitcoin Balinası Çıktı: 8.300’ü Aşkın BTC’si Var

Geçtiğimiz günlerde S.Y. adlı bir kadının Aydın’da Bitcoin’le kazanç vaadinde bulunmuş olduğu insarnladan 5 milyon lira biriktirerek kayıplara karıştığını duyurmuştuk. Meydana getirilen incelemeler sonrasında olayın aslına bakarsak medyaya yansıyandan daha büyük olduğu ortaya çıktı.

Kendini ekonomist-broker olarak tanıtan S.Y.’nin Türkiye’nin dört bir yanında tuzağına düşürdüğü şahıslardan paralarını herhangi bir merkez bankası, resmi kurum ile ilişiği olmayan elektronik para birimi Bitcoin’e yatırmalarını istedi.

Yeğenim MİT çalışanı dedi

Yeğeninin Ulusal İstihbarat Teşkilatı’nda (MİT)  çalıştığını iddia ederek İstanbul, İzmir, Aydın, Konya, Adana, Kayseri ve Karaman’da dolandırdığı sahısların itimatını kazanan S.Y. bundan ortalama 2 ay ilkin kayıplara karıştı. Mağdurlar, S.Y.’nin telefonlara yanıt vermemesi üstüne dolandırıldıklarını anlamış oldu. Istismar edilen insanların savcılığa başvurması üstüne Bitcoin Safiye olarak da tanınan S.Y.’nin banka hesapları araştırma altına alındı ve 8.300’ü aşkın Bitcoin’e haiz olduğu belirlendi.

S.Y.’nin başta iddia edilmiş olduğu şeklinde Aydın’da 5 milyon liralık değil 40 kişiden 30 milyon lira toplamış olduğu ortaya çıktı.

Öne Çıkan Gelişmeler

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.