Bakkt’ın Fiziksel Teslimli Bitcoin Vadeli İşlemler Platformu Faaliyetlerine Başladı: Merak Edilenler

Kripto para yatırımcılarının uzun süredir merakla beklediği Bakkt’ta bugün itibariyle sona gelindi. New York Borsası’nın ana şirketi Intercontinental Exchange tarafınca geliştirilen katılımcıları içinde Microsoft, Starbucks benzer biçimde dev şirketlerin bulunmuş olduğu Bakkt, ürününü sonunda piyasaya sürdü.

Bugün TSİ 03:00’da faaliyetlerine süregelen Bakkt ek olarak bu alanda ABD’de yasal onay olan ilk şirket oldu. Çalışmalarına ortalama bir yıl ilkin başlanılan sadece yasal problemler sebebiyle faaliyete geçmesi devamlı ertelenen Bakkt artık resmen hayatta.

Bakkt’ın Fiziki Teslimli Bitcoin Vadelileri Ne?

Bakkt’ın Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri Şikago Ticare Borsası ve Chicago Board Options Exchange ortaklığında sunulacak. Sadece bu işlemler geçmişte CBOE ve CME’nin başlatmış olduğu vadeli işlemlerden değişik olarak fizyolojik teslimli olacak. Fizyolojik teslimli Bitcoin vadeli işlemleri yardımıyla müşteriler sözleşmelerinin vadesi dolduğunda ödemeyi itibari para yerine Bitcoin olarak almasına olanak sağlıyor.

Bakkt’ın cephesinden geeçmiş aylarda meydana getirilen açıklamalarda platformun günlük ve aylık fizyolojik teslimli Bitcoin vadeli işlemleri sunmuş olacağı açıklanmıştı. Bakkt’ın para yatırma ve çekme işlemlerine ise Eylül ayının ilk günleriyle başlamıştı. Yatırılan paralar Bakkt Warehause’ta tutuluyor ve şimdiden 125 milyon dolarlık bir fonla sigortalanmış durumda.

Bakkt Niçin Mühim

Duyurulduğunda kripto para yatırımcılarında büyük bir coşku uyandıran Bakkt, süre geçtikçe bununla beraber birçok spekülasyonun da başrolü oldu. Bir çok kripto para analisti Bakkt’ın kurumsal yatırımcıların piyasaya girişi ve genel itibariyle kripto paraların dünya genelinde kabul görmesi için atılmış en mühim adımlardan biri olduğuna inanıyor.

Haftalık Teknik Çözümleme Serimize Göz Attınız Mı?

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.