Bakkt’ın İlk Saatlerinde Kaç BTC’lik İşlem Yapıldı?

Intercontinental Exchange’in (ICE) bugün itibariyle faaliyetlerine süregelen Bakkt fizyolojik vadeli işlemler platformunun ilk saatlerindeki işlem hacmi 18 BTC olarak kaydedildi.

TSİ 03:00’da resmen oluşturulan platform uzun süredir kripto para yatırımcıları tarafınca merakla bekleniyordu. Ortalama 1 yılı aşkın coşkulu bekleyişin peşinden fizyolojik teslimli Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini piyasaya devam eden Bakkt’ın şu ana kadar Bitcoin fiyatına pozitif tesir etmiş olduğu görülmüyor.

CME‘nin Bitcoin vadeli işlemlerinin ilk haftasında ortalama 460 milyon dolarlık işlem yapılmıştı,  platformun mevcut hacmi ise 700 milyon dolar seviyesinde. Van Eck’in geride bıraktığımız haftalarda piyasaya sürdüğü düzmece ETF‘ler ise ilk haftasında sıfır çekmişti. Kripto para analisti Ari Paul fizyolojik teslimli Bitcoin ETF’lerine ilişkin düşüncelerini paylaştı. Paul’un açıklamalarından bir kesit şu şekilde:

Bakkt’ın Bitcoin ETF’leri fizyolojik teslimli oldukları için muhtemelen yavaş yavaş büyüyecekler. CME’nin Bitcoin ETF’leri ilk piyasaya sürüldüğünde doğru  şirketle çalışan hepimiz açılışta işlemlere başlayabiliyordu. Ben fizyolojik teslimli Bitcoin ETF’lerinin yavaş ilerleyeceğini düşünüyorum.

Bakkt’ın faaliyetlerine resmen başlamasına karşın Bitcoin haberimizin hazırlandığı sırada 9.952 dolardan işlem görüyordu.

Haftalık Teknik Çözümleme Serimize Göz Attınız Mı?

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.