Balina Alarmı: 100 Milyon Dolarlık Ethereum’u Kim Binance’e Aktardı?

25 Şubat’ta doğrusu bugün kripto para piyasası “Balina Alarmı” verdi. 707.112 ETH doğrusu 99,383,302 $ tutarındaki Ethereum’un bilinmeyen bir cüzdandan Binane’e aktarıldığı ortaya çıktı.

Hemen hemen bu devasa Ethereum hareketini kimin başlattığına yönelik net bir informasyon yok sadece ortaya atılan teorilerden en güçlüsü, bu devasa kripto göç hareketini Binance’in kendi cüzdanları içinde başlattığına yönelik. Transferin başlatılmış olduğu cüzdanın kime ilişik olduğu hemen hemen bilinmiyor sadece en kuvvetli iddia bu Ethereum cüzdanının da Binance’e ilişik olduğu yönünde. Şu sebeple bu hesaptan daha ilkin de Binance’e yüklü oranda kripto para transferi gerçekleştirilmişti.

Bilinmeyen cüzdanın önceki faaliyetlerinde de Binance’in kontrolündeki çeşitli kripto para cüzdanlarına ödemeler yapılmıştı. Netice olarak söz mevzusu cüzdan Binance’in soğuk cüzdanlarından bir tanesi olabilir.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in daha ilkin bilinmeyen bir soğuk cüzdana haiz olması kimseyi şaşırtmaz sadece işlemin niçin gerçekleştirildiğine yönelik ortada herhangi bir somut kanıt yok.

Bilinmeyen cüzdan son altı ayda 3 büyük transferin ana aktörüydü. Geçmişte bu cüzdandan 888.888 ve 381.000 Ethereum değişik zamanlarda aktarma edilmişti. Cüzdandaki öteki işlemler ise 1 Ethereum’un dahi altında. Söz mevzusu kripto para cüzdanındaki sıradışı hareketleri  buraya tıklayarak takip edebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.