Banf Of France: Avrupa Merkez Bankası Kripto Paralara Odaklanmalı

Fransa bankası (Bank of France) yöneticisi Francois Villeroy de Galhau, Avrupa Merkez Bankası ile ilgili önemli açıklamalarda bulunmuş oldu. Açıklamalarında Avrupa Merkez Bankası’nın kripto paralara odaklanması gerektiğine değinen Galhau, kripto paraların iyi ve dikkatle izlenmesi, ihtimaller içinde bir durumda önlemler alınmasından yana bulunduğunu gösterdi.

AB’nin kripto paralar ile ilgili olarak sürekli önlemler almak istemesi ve kripto paralara yönelik olarak “Bence aslolan odaklanmamız gereksinim duyulan alan kripto varlıklar ile gerçek ekonomiler içinde işlem gösteren borsalar ve platformlar olmalı.” ifadelerini kullanan yönetici Galhau, bu sayede güvenliğin en üst düzeyde sağlanabilecek olduğundan bahsetti.

Bitcoin Varlıkları İzleniyor

Bitcoin ile ilgili her türlü varlıklar esasen bugün izlenmiyor şeklinde görünmesine rağmen tek tek olmasa bile izleniyor. Ortaya çıkan büyük yatırım rakamlarının belli olması, kripto para piyasalarına girecek olduğu iddia edilen adların ve dünyaca meşhur Forbes dergisi tarafınca meydana getirilen araştırmaların belli bilgiler olmadan yapılamayacak olduğu da oldukça açık bir halde görülüyor. Fransa ve AB’nin gelecekte iyi mi önlemler alacak oldukları ise bilinmeyen bir mevzu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.