Bankalar kapandı, Bitcoin ile ödemelerde artış bekleniyor

Türkiye 9 günlük Kurban Bayramı tatiline birkaç dakika ilkin resmen girmiş oldu. Doktorlar, sıhhat merkezleri, bankalar ve öteki birçok yer 9 gün süresince çalışmayacak ve hizmet sunmayacak iken bankalar içinde ödemelerde yapılamayacak. Bankaların para transferlerine onay vermeyecek olması dolayısı ile büyük miktarlarda ödeme yapmak zorunda olanlar ise bu süreçte kripto paraların 7 gün 24 saat süresince ödeme yapılabilmesi avantajından yararlanarak kripto paralar ile ödeme yolunu tercih edecek.

Türkiye’de 7 gün 24 saat süresince bankalar açık olmadığı için bayağı günlerde de bankalar yerine kripto paraları kullanan vatandaşların sayısı artış gösterirken, bu hafta itibari ile bu oranların daha çok artması artık bu dakika itibari ile kesinlik kazanmış durumda.

9 gün süresince dinlence yapacaklar

Vatandaşların 9 gün süresince dinlence meydana getirecek olması dolayısı ile birçok alanda ödemeler yapılamayacak ve umar Bitcoin olarak gösterilecek. Bitcoin ile ödemelerde artış olması ise kripto paralara olan Türk yatırımcının ilgisini daha çok arttıracak ve daha çok insanı kripto paralar hakkında data sahibi olmaya itecek olduğuna dair beklenti mevcut.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.