Başkan adayı Andrew Yang: BTC ile bağış kabul edeceğim

2020 senesinde yapılacak olan ABD Başkanlığı seçimlerinde aday olacak bulunduğunu açıklayan Asya asıllı ABD’li Andrew Yang, bir süre sonrasında lüzumlu yasal girişimler başladıktan sonrasında 2020 yılı seçimleri için bağışları kabul etmeye başlamış olacak bulunduğunu ve Bitcoin ile bağış kabul edecek bulunduğunu deklare etti.

Bu ifadelerinden derhal sonrasında kendisine her insanın bağış yapabilecek bulunduğunu ve bu paraların seçim süresince kullanılacak bulunduğunu belirten Andrew Yang, kripto paralar ile bağış kabul edecek bulunduğunu açıklamasına karşın ABD’nin seçim yasalarında bu duruma müsaade tanımaması umut ediliyor.

Washington Yönetimi İzin Vermeyebilir

Washington yönetiminin kripto paralar ile bağış yapılmasına karışmadığı fakat bir siyasal adayın Bitcoin ile bağış alması söz mevzusu olursa burada devreye girerek yeni seçilecek başkan adayına karşı bağışların Bitcoin ile yapılmasını engellemesi umut ediliyor.

  • ABD’de seçimler süresince meydana getirilen tüm bağışlar başkan talibi tarafınca kullanılıyor ve istediği alanlarda harcama yapılabiliyor. Seçimlerden sonrasında kalan para gene başkan adayının kullanımında olabildiği suretiyle bağışlar eğer ki başkan seçilemezse ABD Ulusal Biriki Bankası (FED) tarafınca alınıyor. Kripto paralarda ise bu durum olamayacak olduğundan dolayı izin verilmeyecek olduğu tahmin ediliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.