Beklenen Oldu, John McAfee SEC Tarafından Tehdit Edildi

Devamlı olarak kripto paralar ve ICO’lar hakkında tavsiyeler ve tavsiyeler veren John McAfee, sonunda Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafınca uyarıldı. John McAfee, bunun bir tehdit bulunduğunu belirterek kendisinin tutuklanabilecek bulunduğunu ve bunun olmaması için bundan sonrasında kripto para ve ICO’lar ile ilgili yatırım tavsiyelerinde bulunmayacak bulunduğunu deklare etti. ABD’nin üst düzey güvenlik kurumları tarafınca tehdit edilmiş olduğu iddia edilen John McAfee‘nin bu mevzuda tehditler alması bazı ICO sahiplerini ise sevindirdi.

ICO’lar ile ilgili yapmış olduğu yorumlar basında dikkat çeken meşhur isim, bugünden itibaren bu tavsiyeleri vermeyecek bulunduğunu açıklaması ile tarihe bomba benzer biçimde düştü. ICO tavsiyeleri mevzusunda birçok yatırımcı McAfee’nin yorumlarına ve açıklamalarına kıymet veriyordu.

Amerikan Başkanı Olmayı Hayal Etti

John McAfee, son günlerde Amerikan Başkanı olma hayalinin bulunduğunu ve kendisinin Amerikan Başkanı olması durumunda Bitcoin fiyatının milyonlarca dolara yükselecek bulunduğunu iddia etmişti. Bunu başaramayacak olduğundan güvenli olduğuna değinen meşhur isim, gene de kripto paralara ilgi çekmek ve daha çok tanınmasını sağlamak adına ABD Başkanlığı seçimlerinde 2 yıl sonrasında aday talibi olacak bulunduğunu açıklamıştı. SEC yönetimi ise tehdit iddiaları ile ilgili izahat yapmayı reddetti ve üst kurul yönetimince bu tür konuların takip edildiğini deklare etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.