Bill Gates kripto para hakkında açıklama yaptı

Dünyanın en varlıklı insanı ve Microsoft’un sahibi olan Bill Gates, Reddit platformu üstünden soru-cevap etkinliğine katıldı. Tüm dünyada düzgüsel kullanıcılar tarafınca kendisine sorulan sorulara cevap veren Gates, mühim görmüş olduğu ve seçtiği soruları yanıtlarken, kripto paralar ile ilgili olarak kendisine sorulan soruya da cevap verdi.

Bill Gates, kripto paraları desteklemediğini ifade ederek bunun sebebi olarak ise gizli saklı olmalarını gösterdi. Kripto paraların son dönemde uyuşturucu satışı için kullanılmaya başladığını ve vergi kaçırma, kara para aklama şeklinde fena amaçlarla kolaylıkla kullanılabildiğini belirten Bill Gates, hükümetlerin insanları takip ederek suçluları yakalamasının iyi bulunduğunu, kripto paraların ise bunu engellediğini deklare etti.

Kullanıcılar Tepki Gösterdi

Reddit platformunda bazı kullanıcılar ise kripto paralar hakkında bu şekilde yorum meydana getiren Bill Gates için ”özgürlüklerimiz var, hükümetler daima istedikleri şeklinde bizi takip edememeli, siz zenginler bunu oldukca iyi bilirsiniz” ifadesi ile cevap verdi. Gates için bazı kullanıcılar geçtiğimiz aylarda Windows üstünde yaşanmış olan seyretme skandalı ile Gates’i eleştirdi. Windows platformunu bundan sonrasında kullanmayacağını belirten kullananların sayısı ise oldukça fazlaydı.

[bitcointicker]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.