Binance, Avrupa Merkezli Bankanın Satın Alındığı İddialarını Yalanladı

Binance, batkı etmiş Avrupa merkezli Union Bank AG’yi devraldığını iddia eden medya raporlarını resmen reddetti. Binance CFO’su Wei Zhou, The Block’a yapmış olduğu açıklamada Binance’in Lihtenştayn merkezli Union Bank’a yatırım yaptığını yada söz mevzusu bankanın hissedarı olmak için Finansal Piyasa Otoritesi’ne müracaat yaptığını belirten raporların gerçeği yansıtmadığını belirtti.

“İşbirliğine Açığız” Mesajı

Günün erken saatlerinde, Zürih merkezli haber platformu Paradeplatz Inside, çeşitli problemler sebebiyle iflasın eşiğine gelen Union Bank AG’nin Binance tarafınca satın almış olduğu iddiasını ortaya atmıştı. 

Wei Zhou The Block’a yapmış olduğu açıklamalarda ek olarak “Dünyanın dört bir yanında kripto paraların benimsenmesinin arttırılması için güvenilir fiat kanalları eklemek amacıyla Union Bank yada yeni yatırımcılar ile ortaklık kurma” fikrine açık olduklarını belirtti.

Binance yatırımlarına devam ediyor

Bu haftanın başlarında, Binance, Pekin merkezli Blockchain veri girişimi DappReview’ı satın aldı. Böylece Binance dördüncü halka açık satın alımını gerçekleştirmiş oldu. Geçtiğimiz ay, Binance, 5 – 10 milyon dolarlık bir fiyat aralığında Hindistan merkezli kripto para borsası WazirX’i satın almıştı. Eylül ayında ise daha azca malum Seyşeller merkezli türev platformu JEX’i satın alan Binance geride bıraktığımız senenin Temmuz ayında ise ABD merkezli kripto para cüzdanı Trust Wallet’ı satın almıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.