Binance Büyümeye Devam Ediyor!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, daha büyük işlemler için OTC alım satım masalarını başlattığını deklare etti. Peki Binance’in bu hamlesi ne anlama geliyor?

En büyük kripto para borsası Binance tarafınca meydana getirilen açıklamada artık daha büyük işlemler için alım satım masalarını başlatmış olduğu açıklandı. Binance OTC adıyla başlatılan yeni vasıta, minimum 20 BTC değerinde işlem gerçekleştiren kullanıcılar için hizmetler sunuyor.

Binance’in açıklamasında şu ifadelere yer verildi. 

“OTC masamız, Binance kullanıcılarının, Borsa’da listelenen işlemlerin Binance hesaplarıyla birleştirilmesi ile borsada listelenen fazlaca sayıda kripto para alım satımını daha geniş meblağlarda yapmasını sağlıyor.”

Binance bu yeni hamlesiyle beraber geçtiğimiz hafta OTC hizmetlerini süregelen Bittrex’in arkasından OTC hizmetleri başlattığını açıklayan en büyük borsa oldu. 

Yatırımcıların OTC İşlem Talebi Her Geçen Gün Artıyor!

Öteki bir taraftan araştırma şirketi Diar’ın araştırmasına gore büyük yatırımcının, geleneksel tecim şekilleri yerine OTC’yi tercih etmiş olduğu ortaya çıktı. Diar raporunda şu ifadelere yer verdi. 

“Geleneksel borsalarda kurumsal kripto para ticareti, Bitcoin’in 2019’da çevrimiçi hale gelmesi ile daha büyük olmak suretiyle, bu yıl büyük portföylerde hacim kaybı görüldü.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.