Binance CEO’sundan Polis Baskını İddialarına ilişkin Açıklama: Sahte Haberleri Kim Yayıyor?

Önder kripto para borsası Binance’in Şangay ofisine polis ekipleri tarafınca baskın yapıldığı ve ortalama 200 çalışanı bulunan ofisin kapatılmış olduğu iddiaları, dün basına bomba şeklinde düşmüştü. Sadece Binance CEO’su Changpeng Zhao yapmış olduğu açıklamayla Çin’deki rakiplerinin bu biçim düzmece haberleri yaymak için para ödediğini ve Şangay’da herhangi bir ofisleri bulunmadığını duyurdu.

Söz mevzusu haber dün ilk olarak The Block adlı medya organında çıkmıştı. Binance CEO’su açıklamalarında The Block adlı haber sitesine de yüklendi. Changpeng Zhao’nun açıklamalarından bir kesit şu şekilde:

Polis, ofis ve baskın yok. Ümit ederim bu düzmece platformdaki haberi okumak için para ödememişsinizdir. Çin’de ofisi bulunan dört büyük borsadan ikisinin bu tür haberleri yaymak için haber sitelerine ve influencer’lara para ödediğini biliyorum.

Changpeng Zhao’nun Çin’de ofisi bulunan ifadesiyle işaret etmiş olduğu borsalar ise KuCoin, Gate.io, Huobi ve OKEx. Açıklamalarının son kısmında Changpeng Zhao bir de sektöre giriş yapmak isteyen yatırımcılara bir tavsiyede bulunmuş oldu.

Projeniz için topladığınız fonun bir kısmını düzmece haberlerle savaşmak için ayırın. Bunu kripto para girişimcilere verdiğim tavsiyeler içinde dahil edeceğim.

Binance cephesinden meydana getirilen ilk açıklamada da benzer şekilde iddialar yalanlanmış ve The Block’un kasıtlı bir halde bu habere yer verdiğine işaret edilmişti:

Binance ekibi dünyanın dört bir yanında merkezsiz bir halde faaliyetlerini yürütüyor. Binance’in Şangay’da yada Çin’de bir ofisi bulunmuyor. Polisin ofisimize baskın yapmış olduğu ve kapattığına ilişkin haber oldukca saçma.

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.