Binance Cephesinden Şaşırtıcı Açıklama: Trump Bitcoin Alacak

Binance’in başarıya ulaşmış CEO’su Changpeng Zhao, Londra’da katılmış olduğu bir etkinlikte şaşırtıcı bir iddia ortaya attı. Zhao, kripto para karşıtı tutumuyla malum ABD Başkanı Donald Trump’ın Bitcoin alacağından güvenli oldunu beyan etti. Sadece Zhao’ya nazaran Trump’ın konumu itibariyle şu an böyle bir durum yapması mümkün değil.

Emekli olmasının peşinden Trump’ın kripto para sektörüne giriş yapacağından oldukça inanırım. Şundan dolayı Başkan Trump şu anda insanlara ABD dolarına karşı Bitcoin’i teşvik edemeyeceği bir görevde bulunuyor.

Bitcoin’i Eleştirmişti

Hatırlanacağı suretiyle geride bıraktığımız Temmuz ayında ABD Başkanı Donald Trump çoğunlukla kullandığı Twitter hesabı üstünden Bitcoin ve Feysbuk’un stabil kripto para birimi Libra da dahil olmak suretiyle tüm kripto paraları hedef almıştı. Trump ABD’nin tek para birimi bulunduğunu ve onun da ABD doları bulunduğunu vurgulamıştı.

Emekliliğinde Bitcoin Alacak

O günlerde Donald Trump’ın açıklamalarını yorumlayan Binance CEO’su Changpeng Zhao ABD başkanın bu açıklamalarının kripto para piyasası için pozitif yönde bir gelişme bulunduğunu ifade etmişti. O şekilde ki Trump’ın Bitcoin’e ve Libra’ya ilişkin sert açıklamalarının peşinden Google’da Bitcoin aramaları bir fazlaca yükselmişti. Zhao’ya nazaran Trump, gelecekte Bitcoin mevzusunda fikrini değiştirecek.

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.