Binance Hacklendi Mi?

Dünyanın en fazla kullanılan kripto para borsalarından birisi olan ve günlük 2 milyar doları aşkın işlem hacmine haiz olduğu malum Binance’de 30 dakika ilkin başlamış olan problem kripto para fiyatlarının çakılmasına niçin oldu. Binance yetkililerince mevzuya dair izahat yapılmazken, milyonlarca Reddit kullanıcısı toplumsal medya ve forum sitesi üstünden Binance borsasında duran kripto paralarının kendilerinden habersiz olarak piyasa fiyatına satışlarının yapıldığını deklare etti.

Bazı kullanıcılar kripto paralarının Bitcoin’den Viacoin’e geçtiklerini ifade ederken, birçok kullanıcı tüm yatırımlarının kendilerinden habersiz satılarak Viacoin’e yatırıldığını açıkladılar.

Binance Hacklenmiş Olabilir, Kullanıcılar Endişeli!

Kullananların şu dakikalarda fazlası ile endişeli oldukları görülürken, Türk kullananların toplumsal medya üstünden yardım istedikleri dahi görülüyor. Birçok kullanıcı Binance’nin hacklenip hacklenmediğini sorarken, yatırımcıların %80 benzer biçimde bir kısmının Reddit üstünde kripto paralarının Viacoin’e yatırıldığını belirttikleri görülmekte.

Viacoin’e meydana getirilen izinsiz yatırımlar sonrası öteki kripto paralarda ciddi düşüş olurken, Viacoin’de %43 oranında artış gözlemlendi. Viacoin’de yaşanmış olan artış ile ilgili ve hesaplarda izinsiz işlemler ile ilgili Binance yetkilileri tarafınca izahat yapılmaması da tepki çekti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.