Binance, İngiltere’de Düzenlenecek Bir Ticaret Platformu Başlatıyor

Kripto borsası Binance, bu yaz İngiltere’de düzenlenecek bir tecim platformu oluşturmak için hazırlıklara başladı.

Londra merkezli haber ajansı Reuters, Çarşamba günü mevzuyla ilgili bir açıklamada bulunmuş oldu. Açıklamaya gore kurulacak olan tecim platformunun hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılara yönelik olduğu öğrenildi. Haberin devamına gore, oluşturulacak tecim platformu İngiltere’nin Finansal Davranış Otoritesi (FCA) tarafınca düzenlenecek.

Kripto borsası Binance, başlangıçta Pound ve Euro kullanılarak işlem görebilen 65 dijital varlığı desteklemeyi planlıyor. Binance, ‘Birleşik Krallık Daha Süratli Ödeme Hizmeti’ ve ‘Tek Euro Ödeme Alanı’ olmak suretiyle iki ağ yardımıyla direkt banka havalelerini destekleyeceğini bildirdi.

Platformun lansman duyurusu, Binance’ın  Teana Baker-Taylor’ı, İngiltere’nin müdürü olarak işe almasından bir ay sonrasında yapılmış oldu.Kripto borsası Binance’nin Reuters’e verdiği demeçe gore, İngiltere’nin kripto paraya olan ilgisi ciddi oranda arttı. Borsanın amacı ise bu ilgiyi yakalayabilmek için bahis şeklinde ürün ve hizmetler yolunu kullanmak.

Binance, bu yıl daha çok kurumsal satın alan çektiğini iddia ediyor. Verilere gore; kurumsal müşterilerin sayısında 2019’un son çeyreğinden bu yana  % 47,4’lük bir artışın olduğu söylenebilir.

Binance’ın hali hazırda ABD, Singapur, Cenup Kore, Uganda ve Jersey’de kripto para tecim platformları bulunuyor.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.