Binance’e Kredi Kartıyla Para Yatırma Özelliği Geldi

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance kredi kartı ile kripto para alımı alanında büyük bir adım attı. Kısa bir süre ilkin fiat-kripto işlemlerine izin vermeye süregelen Binance Jersey ile yatırımcıların karşısına çıkan Binance, bugünde kredi kartı seçeceğiyle kullananların karşısına çıktı. 

Günlük işlem hacmi baz alındığında Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, yatırımcıların kripto para alımını kolaylaştırıcı anlaşmalar hayata geçirmeye devam ediyor. 

Binance tarafınca bugün meydana getirilen açıklamada İsrail merkezli ödeme şirketi olan Simplex ile antak kalma sağlandığı bildirildi. Meydana getirilen bu antak kalma ile beraber kullanıcılar Visa ve Mastercard alt yapısına haiz kredi kartlarıyla Binance üstünden kripto para alımı gerçekleştirebilecek. 

Binance üstünden kredi kartı ile satın alınabilecek kripto para birimleri, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Ripple (XRP) olarak açıklandı. Binance kısa süre içinde kullananların kredi kartlarıyla öteki 151 kripto para birimini de kredi kartlarıyla alabileceklerini belirtti. 

Mevzuyla ilgili olarak Binance CEO’su şu açıklamalarda bulunmuş oldu. 

“Kripto endüstrisi oldukça erken çağlarını yaşıyor. Dünya’da dolaşıma olan paraların oldukca oldukca büyük bir kısmı ise fiat para türünde. Kripto ekosisteminin büyümesi için fiat paralara geçit açmamız lazım. Toplumsal kabulün artırılması ve kriptonun geniş insan kitlelerine tanıtılması için lüzumlu olan şey de bu.”

Binance kısa bir süre ilkin fiat-kripto işlemlerine müsaade eden Binance Jersey’i kurmuş ve Avrupalı yatırımcının oldukca büyük ilgisini çekmeyi başarmıştı. Binance, Binance Jersey üstünden yatırımcıların Euro ve İngiliz poundu kullanarak Bitcoin ve Ethereum satın almasını mümkün hale gelmişti. Yatırımlarına devam edeceğini açıklayan Binance kısa süre içinde Türkiye’de de etkinlik göstermeye başlayabileceğinin sinyallerini geçtiğimiz günlerde vermişti. 

Binance, geçtiğimiz günlerde Binance Jersey isminde itibari para birimi destekli kripto para borsası kurduğunu duyurmuştu. Binance Jersey’e üye olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Binance’ten kredi kartıyla iyi mi Bitcoin satın alacağınızı bilmiyorsanız rehberimize göz atabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.