Binance’ten KYC Verilerini Sızdıran Telegram Grubunun Yenisi Açıldı

FIND YOUR BINANCE KYC adlı bir Telegram kanalı bugünün erken saatlerinde Binance kullanıcılarına ilişik olduğu iddia edilen kişisel verileri yayınlamaya başlamıştı. Gösterilen belgeler içinde yeterlik, nüfus cüzdanı, kredi kartı ve selfielerin bulunması sebebiyle Binance cephesinden açıklamalar ardı ardına geldi.

Yeni Telegram Kanalı Açıldı

KYC belgelerinin sızması kullanıcıları endişelendirirken ve Binance’i de alarma geçirdi. The Block’a bazı açıklamalarda bulunan Binance, sızan verilerle sistemdeki veriler içinde bazı tutarsızlıkların bulunduğunu belirtti. Bu sabah saatlerinde açıldığı belirlenen FIND YOUR BINANCE KYC adlı Telegram kanalı saatler içinde 10 binden fazla kullanıcıya ulaştı. Sadece saha sonrasında Binance tarafınca kapatılan Telegram kanalının yenisi açıldı. Yeni oluşturulan kanala resmi Telegram grubumuzdan ulaşabilirsiniz.

Binance’ten Resmi Izahat Geldi

Kimliği belirsiz bir şahıs, Binance KYC verileriyle benzerlik gösteren 10,000 görseli medyaya sızdırmama karşılığında bizlerden 300 BTC ödeme talep etti. Bizi tehdit ve rahatsızlık eden şantajcıyla iş birliği yapmayı reddettikten sonrasında bu şahıs görselleri halka ve medyaya dağıtmaya başladı. Verilerin Binance’ten sızdırıldığını gösteren bir kayıt yok. Ekibimiz verilerin nereden sızdırıldığını belirlemek için çalışmalarını sürdürüyor. Gösterilen verilere baktığımızda hepsinin 2018 yılının Şubat ayına ilişik olduğu görülüyor. Binance o dönemde yoğun KYC talebini karşılamak için üçüncü bir tarafla antak kalma sağlamıştı. Şu anda ilgili şirketle soruşturmayı sürdürüyoruz. Kullanıcılarımızı sonrasında bilgilendireceğiz.

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.