”Biraz Daha Yükseliş Olursa Zirve Yakın” Düşüncesi Gerçek Olabilir

Bitcoin ile ilgili bugünlerde 5.815 dolar ila 6.500 dolar sınırları sık sık tartışmalara mevzu oluyor. Yatırımcı kişilerin yatırımlarını geri çekme düşüncesi olduğu iddiaları ve benzer iddialar olmasına karşın tam anlamı ile yatırımcıların bazılarının aslolan beklenti seviyelerinin 6.500 dolar olduğu ve bu seviyenin 1 dolar dahi aşılması durumunda artık fena ve başarısız günlerin geride duracak olduğuna dair umutlarının yüksek olduğu paylaşılmakta.

Tüm Türkiye’de ve dünyada Bitcoin aslolan yükselmesi beklenen kripto para konumunda olurken, yatırımcı kişilerin 6.500 dolar sınırından ilkin yatırım meydana getiren her insanın kazanacak bulunduğunu düşündükleri düşüncesinin fazlası ile yaygın olduğu bilgisi hakim durumda.

Zirve Bu Sefer Şaşırtabilir

Bitcoin’de üstün dereceli zirve 20.000 dolar ve üstü olarak tarihe geçebilir, sadece beklentilerin bu yıl içinde Aralık ayına doğru bir zirve durumunun yaşanması ve bu seviyede Bitcoin fiyatının 45.000 dolar ila 60.000 dolar içinde olmasının beklenti olduğu belirtilmekte. Tam net olarak tahminler olmasına karşın eğer ki 60.000 dolar seviyesi gerçek olursa dünya tarihinde hükümetlerin dahi Bitcoin’e müdahale edemeyecek konuma gelebilecek oldukları, fazla talep dolayısı ile hükümet müdahalelerinin dahi Bitcoin’i düşürmeye yetmeyecek konuma gelebilecek olduğu kesinlik kazanmaya yakın.

Bazı analistler bu yıl içinde olmasa bile gelecek yıl içinde Bitcoin’in oldukça daha çok üstün dereceli kıracak bulunduğunu ve üstün dereceli seviyelerin 150.000 dolar üstünde olabilecek bulunduğunu iddia etmekteler. En yüksek tahmin ise bugüne dek 1 milyon dolar olmuş durumda sadece bu ihtimalin kısa vadede olmasına olanaksız gözüyle bakılmakta.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.